Vážená paní redaktorko a milé Ženy-in!

Ještě když v našich končinách vládla tvrdá ruka totality, měla jsem možnost nahlédnout pod pokličku cizích jazyků díky hotelové škole, kterou jsem tehdy mohla studovat.

Coby moravské děvče s typicky moravským "su", které si dodneška neSU ve výbavě, a pochopitelně se za ně nestydím ani v krajích českých, jsem po ukončení školy nastoupila v  jednom pražském podniku. Kromě hotelnických znalostí z jazyků angličtiny, němčiny, ruštiny a výborné znalosti češtiny a rodného nářečí moravštiny jsem chtěla svůj jazykový obzor rozšířit o další orientální jazyk - arabštinu.

Stejně tak jako pro mě nebyl problém vplout do cizí řeči, nedalo mi moc problémů seznámit se s krásným studentem téhož jazyka.

Naše láska vydržela sedm let, přičemž on bravurně zocelil moji rodnou moravštinu, a já se lámavými kroky dorozumněla na letišti v Izraeli jakým směrem dál k jeho domovu, když jsem se náhodou ocitla sama samotinká mimo letištní plochu v naprosté dálavě.

Kromě jednou vyslovených či napsaných slov, i když jich bylo milióny, nic netrvá věčně. Jenom střípek jednoho slůvka zůstane kdesi v mozkovém závitku zakódovaný, protože byl neopakovatelný.

Arabové velice rádi navštěvují naše města, které opravdu obdivují, ať jsou to lázně či prostě jen památky, nebo jenom krása místního kraje či samotného náměstí. Jednou jsme se měli vypravit do Domažlic, a on místo do Domažlic řekl tak krásně arabskočesky do DOMAŽIDLE.

Dneska už SU sama, ale tuto lásku si ponesu po celý život, protože byla jedna z nejkrásnějších. Netvrdím, padlo při ní hodně talířů a ohnul se nejeden náš moravský ŠUFÁNEK.

Jenom prosím vás, když si půjdete léčit k lékaři pochroumané nervy v páteři, dejte si pozor na jazyk, protože Elmetacin není to samé, co v televizní reklamě propagující Espumisan. To byste se naběhali!
My jsme se tomu jenom s panem neurologem zasmáli.

Hezký víkend přeje

Maca.M.


Děkujeme za pěkný a zajímavý příspěvek.

Jaké jsou Vaše zkušenosti s cizími termity? Nebo i jazyky? Napište nám o nich na redakce@zena-in.cz!

 

 

 

 

 

 

 


 

Reklama