Je mladá, poslanecký plat není malý, možná by někdo čekal nákladnou a okázalou svatbu a la Hollywood, tedy v českém prostředí a la Leoš Mareš. Dvacet limuzín, červený koberec, svatebčané se dojímají v luxusních zámeckých prostorách. Tak přesně tohle Kateřina Konečná (27), která si vzala odhadce nemovitostí Zdeňka Trefila (32), nezvolila. Spíše nevybočila z moravských tradic. A i když se jedná o jeden z nejsilnějších zážitků v životě, nejmladší poslankyně si na něm chtěla užít něco jiného než okázalost.

 

A bylo to poznat už i na předsvatebních investicích – šaty stály 8 tisíc, prstýnky 7 tisíc korun. Svatební noc v apartmánu ve zdejším penzionu vyšla na 4 tisíce korun. Kolik stály oslavy, to si rodiče novomanželů nechali pro sebe….

 

Konečná původně dokonce chtěla malou svatbu se dvěma svědky, ze které poté rozešle oznámení. „Postupně jsem zjistila, jak se na svatbu těší rodiče, tetičky a babičky a spousta dobrých kamarádů. A ze dvou svědků je nás najednou 140, je to prostě klasická moravská svatba,“ prozradila.

 

Jak svatba vypadala?

Nevěsta, kterou doprovázelo 7 družiček, měla šaty v barvě champagne, kytici z kal v barvě bordó, ženich měl oblek v barvě šatů nevěsty. Slavilo s nimi sto čtyřicet lidí. „Ano“ padlo na starojičínské radnici. Oslavy pak proběhly v tamním kulturáku, kde 40 dětí mělo samostatný salonek. Ačkoliv novomanželé bydlí nedaleko, noc strávili na svatebním apartmá. Svatební apartmá včetně koupelny je v barvě bordó.

 

Na postavě Kateřiny to není poznat, ale jídlo a sladkosti si neodpírá. A ani její „Den D“ a předsvatební nervozita tomu nemohly zabránit. „Cukroví už ochutnávám týden a strašně moc jsem se těšila na svíčkovou,“ práskla na sebe.

 

Svatební tabule

Jičínské frgály - velké koláče s mákem, povidly a tvarohem, které se krájí na jednotlivé díly. Jako předkrm byla šunková rolka, polévka hovězí vývar s játrovými knedlíčky s nudličkami a hlavní jídlo byla klasická svíčková s knedlíky.

Na výslužku padlo i 14 druhů cukroví, 5 000 koláčků s ořechy, mákem, tvarohem a povidly. S čím ale ani jazýček poslankyně nepočítal, bylo překvapení v podobě dortu z marcipánu ve tvaru miminka v životní velikosti, který vytvořili cukráři hotelu Imperial Ostrava. Dort vážil neuvěřitelných 77 kg.

 

Nechyběly ani rituály

Jedna z moravských tradic se pokouší cestu ženicha k nevěstě komplikovat falešnou nevěstou. To se jedna ze svatebčanek upraví do podoby nevěsty a pak ženichovi, který si pro tu svou jde do otcova domu, vnucuje. Také Zdeněk si svoji Kačenku musel získat tím, že ji otci vyplatil, a zbavil se tak falešné nevěsty.

 

 

 

Svatba Kateřiny Konečné objektivem

 

 

  

  

 

 

 

 

 

Líbí se vám šaty nevěsty a oblek ženicha? Co říkáte jejím účesu? Měla si mladá poslankyně uspořádat okázalejší svatbu?

 

Reklama