Musím si ulevit. Pracuju v kanceláři velké firmy, jsme velký kolektiv. Mám tři kolegyně z Moravy. Přijely sem do Prahy po studiích, že tady budou pracovat. Nejlépe se i vdají.

Zpočátku byly v pohodě, ale poslední dobou nám dost lezou na nervy. Vím, že i ostatním a mě strašně. Všechny tři jsou vlezlý, přidrzlý, je jich všude plno.

Historky z Moravy zná celá firma. Myslej si, jak ten jejich moravský „hantec“ všechny baví. Prostě přijely do Prahy a roztáhly se tady. Navíc mě jedna štve i tím, že sedí v práci jako pecka do večera. My všichni chodíme domů v pět, v půl šestý. A já na tom nemínim nic měnit.

Jedna z nich ale klidně pracuje do osmi večer, aby se zalíbila šéfovi. A on nám jí dává za příklad! Leze mu do zadku, ano šéfe, jistě šéfe, furt mu něco nosí a má „vizionářské nápad“y, který jsou úplně debilní. Možná ho chce sbalit nebo jen se chce prezentovat jaká je lepší pracovnice než my. A to mě hrozně štve.

Narušuje tady zavedená pravidla já nebudu kvůli ní trčet v práci dýl, když se to dá udělat druhý den.  Ty ostatní dvě jí přizvukujou. Jen čekáme, až tady budou dýl i ty dvě ostatní. To už ale bude na to sednout si s nima na pivo, že takhle teda ne. Je jasný, že se takhle chovaj i holky z Prahy. Ale bohužel je tahle situace umocněná tím, že z Prahy nejsou. Pak se s tím sveze i to, že jsou z Moravy a ať si tyhle móresy dělaj doma.

Text nebyl redakčně upraven


Máte déjà vu? Nemáte – tenhle text už u nás vyšel, ale vzpomněla si na něj má žena Klárka, a protože jsem neměl nic nového v e-mailu, rozhodl jsem se jej zveřejnit znovu. Jistě je tu spousta žen, které to tenkrát nečetly. A ty, co to čtou podruhé, mi jistě prominou. K dnešnímu tématu dne je jako stvořený.

Původní text i s vašimi reakcemi je zde: Moravačky jsou nejhorší, kam vlezou, tam se roztahujou


Dnes jsem měli téma dne

  • Kolega, kolegyně, která vás štve.
  • Napište mi, čím vás štve
  • Co vám provádí
  • Proč ji/ jeho nesnášíte

V 16 hodin jednu z vás, které jste mi přispěly k dnešnímu tématu odměním.

Reklama