Musím si ulevit. Pracuju v kanceláři velké firmy, jsme velký kolektiv. Mám tři kolegyně z Moravy. Přijely sem do Prahy po studiích, že tady budou pracovat. Nejlépe se i vdají.

Zpočátku byly v pohodě, ale poslední dobou nám dost lezou na nervy. Vím, že i ostatním a mě strašně. Všechny tři jsou vlezlý, přidrzlý, je jich všude plno.

 Historky z Moravy zná celá firma. Myslej si, jak ten jejich moravský „hantec“ všechny baví. Prostě přijely do Prahy a roztáhly se tady. Navíc mě jedna štve i tím, že sedí v práci jako pecka do večera. My všichni chodíme domů v pět, v půl šestý. A já na tom nemínim nic měnit.

Jedna z nich ale klidně pracuje do osmi večer, aby se zalíbila šéfovi. A on nám jí dává za příklad! Leze mu do zadku, ano šéfe, jistě šéfe, furt mu něco nosí a má „vizionářské nápad“y, který jsou úplně debilní. Možná ho chce sbalit nebo jen se chce prezentovat jaká je lepší pracovnice než my. A to mě hrozně štve.

Narušuje tady zavedená pravidla já nebudu kvůli ní trčet v práci dýl, když se to dá udělat druhý den.  Ty ostatní dvě jí přizvukujou. Jen čekáme, až tady budou dýl i ty dvě ostatní. To už ale bude na to sednout si s nima na pivo, že takhle teda ne. Je jasný, že se takhle chovaj i holky z Prahy. Ale bohužel je tahle situace umocněná tím, že z Prahy nejsou. Pak se s tím sveze i to, že jsou z Moravy a ať si tyhle móresy dělaj doma.

text nebyl redakčně upraven


Asi si říkáte, kdo to psal.

To bylo tak, včera jsem si s ní povídal a říkal jí, jaké máme dnes téma. A ona, že mi napíše litanii proti Moravačkám. Já jsem byl pro. Jen mne dnes ráno požádala, abych nepsal, v jaké agentuře pracuje a jak se jmenuje. Prý, když to psala, se jí postupně ulevovalo.

Taková malá terapie…

A abyste se nepletly. Já holky z Moravy miluju a s názorem mé známé se neztotožňuju. Pištění holek z Moravy a Slovenska je milé, jejich pracovitost obdivuhodná a vůbec se tam rodí takové ženské více do ruky…

Dnešním tématem dne je: jste tam, kde žijete, „naplaveniny“, nebo starousedlice.

  • Jak jste se přizpůsobila novému prostředí?
  • Dával vám někdo „sežrat“, že jste odjinud?
  • Vadí vám přistěhovalci?

Jedna z vás bude za příspěvek  odměněna třemi výbornými čokoládovými bonboniérami. Klasickou, čokoládovou i kokosovou Tatianou od Figara

coko

Stačí přispět na tento e-mail:

redakce@zena-in.cz

a máte velkou šanci.

Reklama