Pěkný den.

Zlozvyky - už jenom to slovo zvyšuje v mnoha z nás hladinu adrenalinu.

U mě konkrétně je to zlozvyk mé paní tchyně. Jejím největším zlozvykem, když pominu kouření, pití Tuzemáku k snídani a pomluvy o všech svých vnoučatech, včetně mých dcer, je kontrola kontejneru.

A to vždy chvíli po tom, co ať už já nebo můj muž vyneseme pytle s odpady. Ihned vystřelí, pytel vyjme a začne inspekce. Když vidím, že vytahuje zbytky jídel, kosmetiky či roztrhané oblečení, otvírá se mi kudla v kapse.

To vždy otvírám okno a volám ironicky: "Tak co, babi, co se vám dnes zase nelíbí, nebo co se vám hodí do toho vašeho zablešeného bytu?"

Zvedne hlavu, odpadky hodí zpět a pro sebe mumlá: "Mor na vás!" Jednou mě to už dožralo, vzala jsem papír a na něj jsem velkými tučnými písmeny napsala AŤ ŽIJE AIDS! a ten jsem vylepila na náš kontejner.

Neuplynulo ani 5 minut a paní tchyně otvírá kontejner a čte. Bylo vidět, že se zakabonila, papír strhla a letěla za mým mužem, jejím synem.

Začala ječet, že si tohle nenechá líbit. No a můj muž konečně prohlédl, pochopil, že mám pravdu,  a hrozně jí vynadal.
Otočila se na podpatku a od té doby s ním nemluví.

Ale kontejner vybírá dál.
Januše.

Milá Januše s tečkou, to, co předvádíte spolu se svou tchyní nechám bez komentáře, protože takhle ošklivě nejednám ani s tím největším nepřítelem. Co se týče vybírání kontejneru - doma mám několik prima věcí, které jsem z něj vytahala a jsou funkční.
Trochu se drbu, tak snad to nebudou ty blechy...

 Máte zlozvyky? Nelžete! Víme, že máte!
Každý má.

Šťouráte se v nose?
Mlaskáte u jídla?
Koušete si nehty?
Ne? Děláte horší věci?
Sem s nimi!

Pomlouváte? Kradete?
Vybíráte kontejnery?
Nemyjete se?

Má lepší zlozvyk babička?
Manžel, tchyně nebo děti?

Pište, zajímavé zlozvyky odměníme!
redakce@zena-in.cz

Soutěžte s námi! Poznejte, co je na obrázku - pravidla soutěže najdete ZDE. 

Reklama