Původně jsem dnes chtěla mluvit o jednom velezajímavém nerostu černobílé barvy, ovšem v souvislosti s všeobecnou náladou si mě za límec přitáhl jiný nerost. Mookait.

Mookait je totiž, vážení přátelé, považován za jeden z kamenů síly a vitality, z esoterických dat je možné zjistit, že jeho vyzařování dokáže vzbuzovat touhu po nových zážitcích! Mezi jeho další ceněné schopnosti počítáme i schopnost usnadňování přijímání změn a podněcování odvahy k riskování. Podle australských původních lidských bytostí je mookait nerostem, který zmírňuje stres, zahání starosti a těžké sny…

mok1.jpgFoto: Shutterstock

Používá se i v lidovém léčitelství jako pomoc během dlouhodobých nemocí. Z pohledu šamanské moudrosti dodává tělu potřebnou energii a my, dnešní obyvatelé naší planety, jistě oceníme, že má moc odstraňovat z prostředí elektromagnetické znečištění včetně radiace!

Na fyzické rovině můžeme mookait používat pro zklidnění zažívacího ústrojí, při potížích s močovým měchýřem, při vysoké hladině cukru v krvi, při potížích štítné žlázy, zadržování tekutin a při dalších problémech.

Mookait je další výjimečný nerost, jeden z druhů jaspisu, který nosí jméno oblasti v západní Austrálii, kde se těží. Jeho síla je určena především těm, kteří mají pocit, že trochu stagnují v osobním životě nebo práci, těm, kteří potřebují dodat odvahu hledat dobrodružství.

Tento zemitě zbarvený nerostný poklad je skvělé použít, když potřebujete učinit rozhodnutí, při kterém vnímáme protichůdné faktory - čarodějka Cassandra Eason radí podržet mookait a přitom instinktivně vycítit odpověď, která k nám ve spojení s kamenem přijde…

Mookait je pradávný nerost Matky Země, pokud s ním budeme pracovat, propojí nás se základní zemskou energií, s naší původní podstatou.

mok2.jpgFoto: Shutterstock

Vyleštěný a instinktem vybraný kámen je dobré pro takové spojení pokládat na horní část žaludku.

Zdroj: kniha Cassandry Eason: Kameny a jak jim rozumět

Možná se začtete i do tohoto článku: 

Růženín pro šestky, tyrkys pro trojky, křišťál pro devítky: Drahé kameny podle životního čísla. Který je ten váš?

Reklama