Těsně před závěrem sloučíme tři zvukové příspěvky od čtenářek Monkee, Bleblemcy a enky1. Tak jakpak to slyší ony? A co nejraději?

Čtenářka Monkee:

Přeju pěkný den.

Jakého zvuku se nemůžu nabažit dosytosti?

broukání spokojeného mimina
praskání táboráku nebo zapáleného dřeva v krbu
šumění vody u vodopádu
hukotu moře a mlaskání vln při nárazu o molo
šplouchání vlnek u rybníka
cvrkotu cvrčků nebo cikád při ranní letní procházce
kukání kukačky v tichém lese
ticha při klidném zimním večerním sněžení velkých vloček (“sedláků“)

Proč? Uklidňují mě a to stačí...

Monkee

Čtenářka Bleblemcy:

Dobrý zvuk,
tedy dobrý den přeji. Všechny zvuky, které, nejen mým uším, ale hlavně duši lahodí jsou s něčím propojené. Zvuk klíče, když ho otáčí v zámku někdo na koho netrpělivě čekám, zvuk dechu a tlukot srdce mých milovaných, to velké „dupy,dup“ a malé „ťapy, ťap“, když je slyším přicházet a hlavně jejich veselý smích. To jsou zvuky, které mám propojeny s lidmi.
Pak jsou tu zvuky z přírody, jako déšť, ale to musím být pod střechou a nebo křupání čerstvého sněhu pod podrážkami bot, ale to nesmím zrovna chtít někam jet autem a nebo zpěv ptáků za ranního úsvitu, ale to nesmím být zrovna po noční směně.
Moje oblíbené zvuky jsou tedy neustéle něčím podmíněny a spojeny s lidmi či vzpomínkami. Zamyslela jsem se tedy nad zvukem, který bych milovala jen čistě pro něj samotný, který bych neměla s čímkoliv propojený.
Našla jsem takový a jsou to zvonky a zvonkohry. Takové to křišťálově čisté zvonění. Ještě jsem si vzpomněla na zvuk větru, spíše tedy lehkého vánku, když za letního slunného dne proletí obilným polem a „rozezvoní“ zralé klásky pšenice.

To jsou tedy zvuky mého srdce......
Přeji všem zvučný den,
Bleblemcy

enka1: Slyšte, slyšte..,

nebudu psát o libých zvucích typu cvrlikání ptáčků, oddychování spícících dětí, či jejich šťasného smíchu, o tichu lesa a zurčícím potůčku, praskání klacků v ohýnku........to jsou zvuky milé konstantně.

V současné době mám krásné pocity při poslouchání mé pračky, tedy když je v plné práci. Mám totiž ráda létání a v té souvislosti zejména zvuk motorů letadla, zvláště při startu a přistávání. Už asi nikdy nepoletím, a proto jsem vděčná pračce, že hlavně při ždímání  tyto mně milé zvuky dokonale napodobí.

Přivřu oči, „připoutám se“, vsugeruji si mírné přetížení a letím.
Po přistání, už zcela reálně, pověsím prádlo a skoro se těším na další praní.

enka1

Pozn.red.: Texty nebyly redakčně upraveny

____________________

Děkuji všem třem pisatelkám za jejich příspěvky a přeji jim dobrý sluch a dobrý poslech všechno, co lahodí jejich uším :)
Saša

Téma dnešního dne: Zvuky

  • Jaké jsou vašemu uchu lahodící zvuky?
    Ať už ty vytvořené člověkem nebo přírodou?
  • Nechejte se inspirovat dnešními ranními ukázkami a pište nebo posílejte nahrávky (z časových důvodů nejvýš dvě!!!)
  • Proč máte rády právě ten zvuk, který jste popsaly (poslaly)?
  • Vážou vás k němu nějaké hezké vzpomínky?
    Nebo se vám prostě jen líbí a fascinuje vás, aniž byste věděly proč.

Pište na redakční e-mail: redakce@zena-in.cz

Jedna ze čtenářek obdrží příznačný dárek: Ušní svíce: které vyrovnávají tlak v ušních dutinách a zmírňují napětí v hlavě. Ušní sprej, který rozpouští ušní maz a čistí ušní ústrojí. A ke zdravým a čistým uším: přírodní vlasový šampon z řady Chlorella Pura Cosmetics.

darekusi

Reklama