Představujeme vám další ze tří čtenářek, které jsme vybrali spolu s odborníky z Ketodiet do našeho projektu „Hubneme se Ketodiet“.

hubnutí

Monika je z Prahy, pracuje jako kadeřnice. Je jí 43 let, měří 175 cm, váží 85 kg a celý život bojuje se svou váhou, protože má tendenci přibírat.  Žije se dvěma dětmi, dceři je 17 a synovi 8 let. Hormonální změny v těhotenství jí daly zabrat, při první dceři, které je dneska 17, nabrala 14 kg. Když otěhotněla podruhé, bylo jí 35 let a při narození syna měla 25 kg navíc. Snažila se a zhubla, podařilo se jí dát po porodu dolů 20 kg, ale těch 5 kg zůstalo. Na těch pět kilo se za dalších 8 let nabalila další kila, plíživě, takže dneska má 15 kg navíc, která by chtěla shodit. Váha, kdy se cítila dobře, i když trochu „oplácaně“, byla mezi 68-70 kg. Nikdy nebyla úplně hubená, ale vždy se snažila mít postavu tak akorát. Bohužel po čtyřicítce se jí nedaří nabraná kila shodit.

Radila se i s lékařem, zda je zdravá a v pořádku, jestli nárůst váhy nesignalizuje nějakou nemoc, protože po čtyřicítce na ni nezabírají osvědčené metody, jak shodit. Poslední tři roky se snaží, má hodně pohybu, sportuje a dodržuje zdravý jídelníček. Držela poctivě diety, například podle Antonie Mačingové, dokonce i s kolegyněmi z práce. Jenže výsledky byly rozdílné. Zatímco kolegyně zhubly, Monika bohužel ne. Nechtěla nic nechat náhodě, nechala si vypracovat speciální jídelníček od odborníka a chodila na pravidelné cvičení. Výsledek byl opět zklamáním. Za tři měsíce zhubla pouze kilo.

hubnutí

Když přišla za lékařem, zoufalá, že neví, co má děla, lékař jí odpověděl: „Někdo to tak má, musíte se s tím smířit a musíte jíst jako vrabec.“ Od lékaře tedy odcházela s tím, že je zdravá, vyšetření má v pořádku a s radou, že má jíst málo.

Monika má však v sobě odhodlání a říká: „Já s tím smířená nejsem. Necítím se dobře v tomto těle, které nyní mám. Pořád hledám, co by mi pomohlo. U Ketodiet jsem se dočetla i v diskusích, kdo to zkusil, že pomáhá i lidem, kterým nepomohly diety. Proto jsem se přihlásila do vašeho projektu a byla jsem šťastná, že jste vybrali zrovna mě. Potřebuji odbornou radu, chci pochopit, proč nehubnu, proč se mé tělo nechce zbavit tuků, které nechci.“

Monika se zajímá o všechna témata spojená s hubnutím. Je však z toho zmatená. „V jednom článku odborník doporučuje, co se má jíst dopoledne, v dalším zase co odpoledne zaručeně ne, liší se názory na to, jestli jíst po páté hodině, nebo nejíst. Kdo se v tom má vyznat. Zajímám se také o názory na souvislosti se zadržováním vody v těle, jaké tuky jsou zdravé... prostě je toho hodně a jako laik si nedokážu vybrat, co je pro mě to nejlepší. Ale nevzdávám to, těším se, že vyzkouším Ketodiet, se kterou hezky zhubly minulý rok tři vybrané čtenářky.“

Monika by byla ráda, kdyby zhubla aspoň 10 kilo, kdyby šlo dolů 15 kg, bylo by to ideální. Kdyby zhubla, byla by šťastná. Těší se na nějaké oblečení? Ano, na to svoje… „Mám spoustu oblečení, šatů, ze kterých mi lezou špeky nebo je neoblíknu. Je to 80 % věcí, co nenosím nebo se v tom necítím dobře. To oblečení nechci vyhodit, je to pro mne motiv, něco, na co se těším, že je zase obleču. Nosím teď nejraději volnější svetr, nic na tělo, cítím se v tom nejlíp. Miluju léto, ale tím, že se víc odhalím, je už teď pro mne taková představa stresující, že zase budou vidět nechtěné špeky. Proto věřím, že zhubnu. Není pro mě problém dodržet vše spojené s dietou, pohyb, pitný režim. Těším se na to. Těším se, až uvidím na váze, jak mám míň…“ říká Monika.

hubnutí

Dcera jí fandí, synovi je to zatím jedno, je mu osm a má v hlavě jiné věci. Pro Moniku není problém vařit odděleně. Monika má již dva týdny produkty Ketodiet, takže ji pro příští článek vyzpovídáme, jaký má její hubnutí vývoj a jak se cítí.

Ketodiet

Čtěte náš článek:

Partnerem projektu je značka Ketodiet

Více o produktech a značce Ketodiet najdete na www.ketodiet.cz

Všechny příběhy můžete sledovat v naší podrubrice //zena-in.cz/kategorie/hubnete

 

Reklama