shutterstock-411865402.jpg

„Byla jsem ve vztahu od 14 do 32 let bez jakékoliv pauzy. Jaké to má výhody? Když se máte skvěle, máte muže, se kterým to můžete sdílet. Když se vám naopak nedaří, máte muže, kterému se lze svěřit. V případě nudy máte někoho, kdo život trochu okoření. Jenže co když si po čase uvědomíte, že jsou všechny tři aspekty už jen pouhý klam?

Pouhý klam


Po tolika letech ve vztahu si při troše racionálního uvažování uvědomíte, že vám už nedělá radost a necítíte úlevu po tom, když se partnerovi svěřujete. Nudu jste se naučily zahánět samy, a když se k tomu přidá fakt, že už s partnerem nějakou tu dobu nespíte, nemáte najednou entuziasmus pokračovat dál.


A tak jsem se se svým dlouholetým partnerem rozešla a musím říct, že mě osamělost hodně naučila. Po půl roce celibátu jsem chtěla mezeru vyplnit alespoň náhodou známostí. Jenže čím více jsem byla osamělá, tím lépe se mi dařilo uvažovat racionálně, takže jsem místo rande poslechla svůj instinkt, který radil, abych s tím klukem se špatnou pověstí nikam nechodila. Čím dál tím jasněji jsem si uvědomovala, co přesně budu chtít od svého budoucího partnera.

shutterstock-1240179433.jpg

Zdroj fotografií: Shutterstock


Sebeláska nadevše


Můj celibát nebyl založen na náboženských zásadách a nebyl to ani žádný duchovní zážitek. Nebylo to ani vědomé rozhodnutí za účelem hledání duše. Spíš jsem jsem chtěla být spontánně nezávislá a z té nezávislosti jsem se naučila vážit si konečně sama sebe. Vybrala jsem si sebe oproti noci v posteli s někým, kdo by mě neocenil, což by zaručeně ublížilo mému egu.


Díky tomu jsem po dvou letech našla partnera, který přesně splňoval mé požadavky, které rozhodně nebyly nikterak vysoké. Chtěla jsem jen muže, který ví co chce, a dělá vše pro to, aby se to stalo. Je stejně zranitelný jako sebevědomý – sebevědomý, aby věděl, že o našem vztahu nemá pochybovat. A samozřejmě jsem chtěla, aby mě opravdu přitahoval.


Bez nezávislosti, kterou jsem pocítila, bych na tohle však vůbec nepřišla. Nespoléhala jsem na nikoho jiného než na sebe. Nutno podotknout, že nezávislost má i stinné stránky. Občas musíte bojovat s přivrtáním police či s výměnou prasklé pneumatiky. Když to ale dokážete zcela samy, je to ten nejlepší pocit na světě!“

Čtěte také:

Reklama