Jediné rozhodnutí dokáže občas ovlivnit celý náš život. Že je špatné, to si většinou uvědomíme, až když je pozdě. Vrátit čas by si přála i Monika (34). I když je šťastně vdaná a čeká dítě, prožívá jedno z nejhorších období svého života. Nedokáže s jistotou říct, kdo je jeho otcem.

Monika není ten typ ženy, která má ve zvyku být nevěrná. Ten den se ale s Kamilem hodně pohádali. A tak práskla dveřmi a šla s kamarádkou na večeři. „Není nad to společně si na chlapy zanadávat, že? Jenže pak jsme s Evou daly láhev vína a domů se nám rozhodně nechtělo. Tak jsme pokračovaly dál. Kolem půlnoci jsme už byly hodně veselé, když jsem potkala bývalého přítele. Kamarádka někam zmizela a já zůstala s ním,“ vzpomíná Monika na večer, který by raději vymazala.

pregnancy

„Byla jsem zklamaná z naší hádky s manželem, a tak mi jeho lichotky dělaly dobře. Asi jsem v tu chvíli potřebovala slyšet, jak mi to sluší, jak někomu chybím... Ani nevím, jak jsme se ocitli v parku, kde jsme se pomilovali. Až ráno mi naplno došlo, co jsem to vlastně udělala. Bylo mi hrozně, cítila jsem výčitky svědomí. Ale řekla jsem si, že to prostě vytěsním z paměti. Byl to jen úlet, nic víc. O měsíc později jsme ale nedostala menstruaci. Ta osudná noc bylo to první, na co jsem v tu chvíli pomyslela. Měli jsme tehdy sice kondom, ale taky jsme byli opilí,“ vypráví. Nicméně gynekolog těhotenství potvrdil.

„Vůbec teď nevím, co mám dělat. Nechci porodit dítě, které dost možná není manželovo! Co když mu nebude podobné? Nebo se mu něco stane a lékaři zjistí, že můj manžel není otcem?“ strachuje se Monika, která uvažovala už i o potratu. „Bylo by to určitě řešení. Jenže už nejsem nejmladší a mám na dítě nejvyšší čas. Mám strach, abych pak ještě někdy otěhotněla. S manželem se o mimčo snažíme... A co když je opravdu jeho a já si dělám jen zbytečné starosti?“ krčí rameny Monika, která se s těhotenstvím zatím doma nesvěřila. Zatím se totiž nerozhodla, které řešení bude nejlepší. „V tomhle mi nikdo neporadí, musím se s tím vypořádat sama. Stejně jako jsem si to sama zavařila. Už vždycky budu litovat, že jsem tehdy nepřemýšlela hlavou,“ dodává sebekriticky.

Čtěte také:

Reklama