Foto: Shutterstock

Poslední dobou tolik oblíbená arterapie může při pohledu na potisky slavných obrazů nabýt zcela jiných rozměrů. Populární impresionisté malovali obrazy, ze kterých na první pohled sálá klid. Představte si, že se na takový obraz můžete dívat každý den. Pokaždé, když potřebujete zaplatit, ochránit se před deštěm, zabalit se do deky nebo svůj outfit ozvláštnit zajímavým doplňkem.

V době pandemie nemáme většinou chuť koupit si něco na sebe. Kam nové oblečení nosit? Radost nám udělá jen na malou chvilku. S doplňky se to má ale jinak. Mohou nám zpestřit domácnost, ve které momentálně trávíme nejvíce času. Ty klasické už jsou ale trochu okoukané. Jednobarevné deky v tlumených odstínech jsou sice trendy, ale náladu vám příliš nezvednou. Jinak se to má s přehozem, pod kterým budete vypadat, jako byste se právě přikryla rozkvetlou jarní loukou.

A nejen jarní loukou, ale i lekníny v krásných barvách, na které byste se mohly dívat hodiny. Stejně jako jste dřív nemohly odtrhnout oči od obrazu v galerii. Originály slavných obrazů byste si nemohly dovolit, ale přesto můžete svou domácnost proměnit v museum Orsay.


Foto: Shutterstock

Dávejte pozor, z nakupování doplňků s potiskem obrazů se může stát závislost. Proto stále myslete na to, že se musí do domácnosti přece jen trochu hodit. Kdy jindy budete mít ale čas na přeorganizování pokojů než právě teď? Zkuste si pohrát s barvami, dejte pryč výrazné koberce a nechte hrát obrazy prim.


 1. Batoh s potiskem obrazu Monet Lekníny, 1053 Kč, Urban Store
 2. Deštník Monet Větrné mlýny, kvalitnidestniky.cz 890 Kč
 3. Dekorativní talíř Frida, WestWing
 4. Naušnice pecky Mucha, 140 Kč, piercing.cz
 5. Hrnek The Art Gallery Monet Japanese Bridge, 187 Kč, Vivre.cz
 6. Ložní prádlo, Monet Lekníny, vivre.cz 585 Kč
 7. Skleněné hodiny Gustav Klimt Adele, 400 Kč, Homepoint.cz
 8. Skříňka The Poppy Field near Argenteuil by Claude Monet, 14000 Kč Vivre.cz
 9. Povlak na polštář Vincent Van Gogh, 549 Kč, Darios.cz
 10. Pléd Van Gogh Starry Night 120x150, Vivre.cz
 11. Utěrka v dárkovém balení Alfons Mucha, 96 Kč, Sleepwell.cz
 12. Šaty midi Vincent Van Gogh Mandlový květ, 1860 Kč Lebutik.cz
 13. Metrax Craye Belgium Gobelínový povlak na polštář, 960 Kč Mall.cz
 14. Pytlík na záda Pollock, 295 Kč, Homein.cz
Reklama