Monello od Monini - skvost mezi extra panenskými olivovými oleji. Jedná se o specialitu, lisovanou z prvních sklizených oliv. Monello vybízí ke kulinářské kreativitě nebo ho lze jen tak nalít do misky a namáčet do něj čerstvé pečivo. Znalci vědí, že Monello je třeba si vychutnat včas, protože v obchodech je k dostání jen po omezenou dobu, do konce ledna.
S Monellem vstoupíte do nového roku stylově a dostojíte předsevzetí - jíst zdravě a lehce.

MonelloRodinná firma Monini se specializuje na výrobu extra panenských olejů již celá desetiletí, v listopadu se pak každoročně věnuje výrobě Monella - prvního olivového oleje sezóny. Jedná se o extra panenský olivový olej s nezaměnitelnou ostřejší chutí, podtrženou ovocnými tóny. Přestože se chuť Monella každým rokem v závislosti na klimatu a počasí mění, ona charakteristická chuť ovoce a aroma, připomínající vůni zelených rajských jablíček, zůstávají.

Nejčerstvější olej sezóny Monello se lisuje z první sklizně oliv, které v říjnu dozrávají na jihu slunné Itálie. Olivy se však záměrně nenechávají zcela dozrát. Takové olivy pak totiž mají výrazně vyšší obsah přírodních vitamínů a antioxidantů. Olej se nefiltruje a díky tomu chuť oliv neztrácí na autentičnosti a efekt působení zdraví prospěšných látek se ještě násobí. Výsledkem je zdravý olej plné chuti.

Monello je právem považováno za delikatesu, takže stojí za to vychutnat ho jen tak s pečivem, velmi dobře však také poslouží do nejrůznějších pokrmů, které povýší na kulinářské lahůdky. Vzhledem k jeho sezónnosti ho lze využít při přípravě občerstvení na silvestrovské oslavy. Doporučujeme vyzkoušet zrající sýry marinované v Monellu nebo restované hrušky. Neměli bychom zapomenout ani na zdraví podporující vlastnosti Monella a hojně ho používat jako zálivku na saláty v rámci našich novoročních předsevzetí - jíst zdravě a lehce.

Aby si olej zachoval své cenné vlastnosti, je třeba ho uchovávat na temném místě při teplotě do 20°C. V České republice bude letos Monello již tradičně v limitovaném počtu lahví k dostání od poloviny listopadu do konce ledna. Seženete ho v pražských supermarketech Billa nebo v e-shopu www.zdravanota.com za cca. 250 Kč.

Recepty s extra panenským olejem Monini Monello

Šéfkuchař Dalibor Navrátil z Pražského kulinářského institutu pro nás připravil opravdové delikatesy, kterými zaručeně oslníme své hosty. Luxusní pochoutky na náš slavnostní stůl vykouzlíme během chvilky. Jejich příprava je až neuvěřitelně snadná a o to více nás výsledek překvapí.

Restované hrušky

Monello

Co budeme potřebovat:
2ks zelených tvrdších hrušek, nakládaný zelený pepř (můžeme nahradit čerstvými bylinkami), extra panenský olivový olej Monini Monello, sůl, pálenku Grappa na ovonění

Postup:
1. Hrušky omyjeme, osušíme, rozkrájíme na čtvrtiny, zbavíme jadřince a nakrájíme na větší kostky.
2. Na rozpálenou pánev nalijeme extra panenský olivový olej Monini Monello, zahřejeme a nakrájené hrušky orestujeme.
3. Přidáme nakládaný zelený pepř popř. bylinky, mírně osolíme, zastříkneme Grapou a dolijeme Monini Monello, aby hrušky byly ponořené.

Takto připravené hrušky s extra panenským olivovým olejem Monini Monello můžeme podávat jako delikatesu k masům, ale i k sýrům.

Marinovaný zrající sýr s česnekem a tymiánem

MonelloCo budeme potřebovat:
2 ks zrajícího sýru (nejlépe italský), sůl, 2 snítky čerstvého tymiánu, 1 palička česneku, extra olivový olej Monini Monello, 2ks ciabatty

Postup:
1. Očistíme česnek, částečně rozmáčkneme a mírně na sucho opečeme.
2. Přilijeme extra olivový olej Monini Monello, zahřejeme na 40°C, přidáme snítku tymiánu a lehce osolíme.
3. Sýr položíme do skleněné misky nebo zavařovací sklenice a ochuceným extra olivovým olejem Monini Monello zalijeme. Necháme při pokojové teplotě 3 dny zrát.

Podáváme s nakrájenou ciabattou, popřípadě s hruškami restovanými na extra panenském olivovém oleji Monini Monello.

O značce Monini

Od roku 1920, kdy byl rodinný podnik Monini v Itálii založen, se specializuje na výrobu extra panenského olivového oleje. Značka Monini byla první v Itálii, která začala vyrábět a prodávat extra panenský olivový olej pro masový trh.

Více najdete na stránkách www.monini.cz

Reklama