Monika si splnila sen v podobě malého bistra. Její dorty jsou ale maličkato jiné. Cukr, bílou mouku ani živočišné produkty v nich nehledejte. Jak Češi snáší nálepku veganství a jak se z úspěšné businessmanky stane majitelka příjemného Café?

 

momo café

Moniko, tvá původní profese není cukrařina. Byla jsi úspěšná managerka a stejně jako tvůj muž si opustila stabilní, dobře placené místo a začala dělat něco, co tě dělá šťastnou. Kde k tomu člověk vezme odvahu? Snila jsi o vlastním Café dlouho? Co tě na tu myšlenku dovedlo?
MoMo Veg Café není moje první zkušenost s podnikáním. Předcházelo ho založení rodinné školky s mojí sestrou. Kavárna se školkou pak spolu souvisí, spousta maminek, které zdravě stravují své děti, mě zná přes naši školku a nebýt školky, není MoMo Veg Café.

momo café 2

Proč pečete právě veganské a bezlepkové dobroty?
To je dlouhý příběh. Před pár lety jsem v naší školce (česko-anglická školka Domeček) potkala dvě úžasné ženy – maminky (Evu a Helču z jimejinak.cz), jejiž děti se stravovaly úplně jinak, než jsem byla zvyklá. Nejedli lepek, mléko, vejce, cukr, … a já se jen divila, co vlastně jedí. Pak nám holky uspořádaly kurz zdravé stravy a u mě v hlavě to udělalo „klik“ a to ráno před kurzem jsem měla svoji poslední slaninu a vejce. Zjistila jsem, že ZDRAVÉ může být ohromně CHUTNÉ. „Překopala“ jsem jídelníček a najednou jsem se zbavila vleklých zdravotních problémů, upravila se mi váha a já se cítila mnohem lépe.

majitelka

Monika Kubátová (vlevo) ve společnosti cukrářky Elišky a Renaty Sumayi Krafferové, jejíž léčivé obrazy si můžete prohlédnout a také koupit v Momo Veg Café.

Čím nahrazujete bílou mouku a cukr?
Sladíme obilnými sirupy, používáme také přirozeně sladké plody jako rozinky, datle. Obecně jsou naše dezerty méně sladké, ale lidé to většinou uvítají.

Mouky si melu většinou sama na obilném mlýnku. Nakoupím si třeba pohanku, jáhly, rýži a vytvořím si tak vlastní směs bez chemie a škrobů, které jsou dnes téměř v každé bezlepkové směsi.

Vymýšlíš si sama své recepty? Nebo spoléháš na již ověřené?
Inspiruji se na internetu, ale postupně jsem si vytvořila vlastní recepty.

dort


Vaše celá rodina jste nadšení cestovatelé, inspirovali jste se i v zahraniční? Je veganů za hranicemi více?
Ve spoustě zemí, které jsme navštívili, všeobecně platí, že tamní strávníci jsou nároční a konzumují mnohem kvalitnější potraviny a jídla. Souvisí to i s rozlišováním jednoduchých a složitých cukrů, čerstvostí surovin a dostupnosti „speciálních“ pokrmů pro lidi intolerantní na lepek, laktózu a další. V současné době ale vidím progres i u nás, dáváme si čím dál více pozor na to, co jíme.

Stravuje se zdravě i tvá rodina?
Manžel občas zhřeší, ale když jsme spolu, jí s námi zdravě, na spoustě věcí si pochutná, přidá, dojí po nás.

boxJak vypadá vaše typická zákaznice?
Náš typický zákazník nemusí být vegan, ale rozhodně přemýšlí nad tím, co jí. Není mu lhostejný přístup k životnímu prostředí (nepoužíváme palmový tuk a podporujeme fair trade) a ke všemu živému v našem okolí.

Na čem podle tebe stojí a padá dobré bistro?
Je to jako u všeho v životě - pečlivost, důslednost a pokora.

Café funguje chvíli. Přesto, máš nějaké vize do budoucnosti?
Na to je brzy, ale věřím, že naše cílová skupina se bude zvětšovat a MoMo Veg Café nezůstane jen na jednom místě.

Mohlo by vás také zajímat:

Reklama