6597e8e6128d2obrazek.jpg
Foto: Shutterstock

Nezastřihujete konečky

I když se snažíte si vlasy nechat narůst, na zastřihování konečků určitě nezapomínejte. Rády se totiž třepí a ulamují se. A tak je dobré se pravidelně zbavovat poškozených částí. Podle vlasových odborníků nám postačí ostříhat čtvrt centimetru vlasů každých 12 týdnů.

Nepijete dostatek vody

Existuje nespočet důvodů, proč bychom měli dodržovat dostatečný a pravidelný pitný režim. Voda je také hlavním zdrojem energie pro buňky vlasů, včetně buněk, které jsou zodpovědné za nový růst a kvalitu vašich vlasů. Myslete tedy na správné doplňování tekutin.Díky tomu budou vaše vlasy hydratované a méně suché či lámavé.

Vlasy češete příliš často

Je známo, že kartáčování vlasů pomáhá stimulovat pokožku hlavy, což podporuje růst vlasů. Přílišné kartáčování může ale vést k vypadávání vlasů. Proto stačí česat vlasy dvakrát denně - ráno a večer.

Chodíte spát z mokrými vlasy

Umyli jste si vlasy pozdě večer a padli jste unaveni do postele, aniž byste je vysušili? Velká chyba a častý zlozvyk. Mokré vlasy jsou velmi křehké a mají tendenci se lámat. Nejen, že vám pak ranní úprava vlasů dá mnohem víc zabrat, ale hrozí také, že se vám pokožka hlavy pěkně zapaří. Bude vysušená a začne vás nepříjemně svědit, olupovat a budou vás trápit nevzhledné lupy.

Příliš často si vlasy fénujete

Příliš horký vzduch vlasům určitě neprospívá.Zanechá vaše vlasy suché a křehké a může je nenávratně poškodit. Proto hlídejte, aby jste fén nepoužívali moc často  a nikdy nenastavujte fén na nejvyšší teplotu. Nezapomeňte také před vysoušením použít přípravek pro tepelnou ochranu.

Žehlíte mokré vlasy

Další nebezpečný nešvar. Pokud si po umytí vlasy žehlíte, dělejte to jen u naprosto suchých vlasů. Jinak hrozí, že se vlasové vlákno naruší a vy pak budete mít na hlavě roztřepené a polámané roští.

Vlasy nosíte často v gumičce

Máte hodně vlasů nebo dlouhou hřívu, kterou nejraději stáhnete do culíku či drdolu? Možná je pro vás nejpohodlnější varianta, ale věřte, že i v tomto případě vlasy trpí. Přílišné utažení vlasů totiž dráždí kůži na hlavě, takže se vám vlasy budou mnohem víc lámat a třepit. A dokonce i zůsobit bolesti hlavy. Zkuste tedy aspoň občas místo utažených culíků či copů vytvořit volnější účesy, které nebudou vaše vlasy tolik zatěžovat.

Špatně používáte vlasové a stylingové produkty

Na trhu dnes seženete nepřeberné množství vlasových přípravků. I v tomto případě platí, že méně často znamená více. Určitě jich tedy nepoužívejte příliš najednou, což vlasy zatěžuje. Krásnější vlasy tím určitě nezískáte. Stejně tak aplikujte jen běžné množství. Vždy vybírejte ty, které odpovídají vašemu typu vlasů. Máte-li například mastné vlasy, určitě byste si neměly kupovat produkty na suché a polámané vlasy, zbytečně by je zatěžovaly a mastily by se ještě rychleji. Vždy pečlivě také prozkoumejte složení a zvolte nejlépe produkty s přírodními výtažky a extrakty. Vlasy si také nemyjte příliš často, mělo by to stačit obden.

Zdroje: brightside.me,  timesnownews.com, lobey.cz

Čtěte také: