Herečky Aňa Geislerová a Táňa Vilhelmová spolu s režisérem Peterem Serge Butkem připravují už třetí ročník vlastního dobročinného Bazaru Mokré čtvrti.

Od lidí sbírají nejrůznější věci a pak je celý víkend v kavárně divadla Disk prodávají.
Je zcela na fantazii lidí, jaké dárky do Bazaru přinesou. Utržené peníze půjdou na konto Nadace Terezy Maxové ve prospěch dětských domovů.


„V průběhu prvních dvou ročníků jsme vybrali celkem 150 000 korun. Náš bazar není pouze prodejnou záležitostí, kde se jen kupuje. Z předchozích ročníků nás potěšila skutečnost, že naši přátelé, umělci, ale i náhodní návštěvníci si u nás odloží kabáty, my jim nabídneme panáčka nebo svařáka a oni si užívají klidu v družných rozhovorech, v předvánoční náladě, která je klidná – daleko vzdálená předvánočnímu shonu, který tou dobou řádí kolem - ve městě. Lidem se líbí, že tu – v Karlově ulici, přímo v centru, mohou potkat svou oblíbenou hvězdu a popovídat si s ní. V našich očích právě tento fakt dodává celé akci tu pravou – bazarovou atmosféru,“ shrnuje Peter.

 

Dnes začíná vernisáží prodejní výstava obrazů slovenských grafiků, skupiny G-BOD v pražské Černé labuti. Část z toho výtěžku poputuje právě na konto Vánočního bazaru.


Program Mokré čtvrti

16. prosince, od 11.00 do 18.00: příjem darů do Vánočního bazaru (kavárna DiskCafé, Karlova ulice 26, Praha 1)


17. a
18. prosince: Aňa Geislerová a Táňa Wilhelmová prodávají získané věci (kavárna DiskCafé)


19. prosince, od 19:30: galakoncert Snesitelná lehkost pití (Lucerna Music Bar v Praze) 

Hosté galakoncertu, mezi kterými bude mimo jiné také Ivan Trojan, Dan Bárta či Linda Rybová, vystoupí bez nároku na honorář. Zisk ze vstupného bude připočten na konto bazaru.

Reklama