Také se vám při vyslovení slova mokasíny vybaví neslyšný Vinnetou, lehce přikrčený jak divoká kočka, pozorující nepřátelské bledé tváře?

Teď si možná říkáte, že jsem se asi zbláznila a měla bych jít s tou infantilitou někam. Jsem možná trochu sentimentální, ale vzpomínky na dětský idol a touha vlastnit takové měkoučké barevné botičky s třásněmi jako měli indiáni ke mně prostě patří. Možná mi některá z vás dáte za pravdu.

Jiná si zase vzpomene spíš na dlouhonohou éterickou krásku Audrey Hepburn, která tyto ploché botky bez podpatků a černé capri kalhoty proslavila a nastartovala tím novou módní vlnu.
Francouzský šarm, drzý sexappeal a nohy v kaliopkách a mokasínách, to byla zase Brigitte Bardot a rebelská šedesátá léta.
A co třeba styl Jacquelinne Kennedy?
Když už nebyla první dámou, ale zcela soukromou paní Onassisovou, a byla osvobozena do reprezentačních povinností, začala se oblékat mnohem jednodušeji a mladistvěji. Hladká trička, úzké kalhoty, kožené mokasíny a tmavé sluneční brýle.
Vše prosté, snadno kopírovatelné a hodno následování.Já vím, výhodu mají jistě vysoké a štíhlé ženy, ty mohou mokasíny nosit prakticky k čemukoliv, my menší se jich ale vzdávat nemusíme, budeme jen pečlivěji zvažovat, s čím je kombinovat.
Nebo vybírat takové, které mají alespoň párcentimetrový podpatek.

Která z nás by občas ráda neshodila podpatky a nedopřála svým nohám pohodlí jako v bavlnce? Možná je máte připravené na přezutí v autě, možná jsou to vaše nejoblíbenější boty, možná je nosíte ze zdravotních důvodů.
Napište mi o tom.