Balerínky jsou mor, který zaplavil naše ulice. Botičky s tenounkou podrážkou, většinou nevalné kvality nosí některé ženy nebo dívky doslova do roztrhání. Jsou sešmajdané, rozšlápnuté a nohu zrovna nekrášlí.  Mnohým by víc slušely klasické mokasíny.

Mokasíny patří dnes už k evergreenům mezi obuví a milovnicím klasické módy by neměly chybět ve sbírce bot. Na rozdíl od balerínek vypadají lépe s kalhotami než k sukni. Zvláště byste se měla vyvarovat těch plizovaných, abyste nevypadala jako karikatura školačky.

Se silnými punčocháči  a tvídovými šortkami vypadají také skvěle. Ale to až bude chladněji. Dnes v babím létě si je užijete nejlépe na boso a s džínami.

Skvěle doplňují úzké nohavice v délce nad kotníky. Chodí se v nich buď naboso, ale stylově s ponožkami. V tomto případě to chce cit a vkus. Ponožky by měly být v barvě kalhot, nikoliv bot.

Úžasný námořnický styl vám vytvoří tmavomodré semišové mokasíny s bílými džínami a pruhovaným tričkem.

A zajímavost na závěr. Nejklasičtější jsou mokasíny jsou ty s páskem přes nárt, který má otvor. Pod něj vložte minci. Pro ozdobu, ale hlavně pro štěstí.

lakované

Černé lakovky

semišové

Červené semišky

semišky

Zelené semišky s páskem

béžové

Béžové nadčasové

modré

Modrá námořnická klasika

bílé

Měkoučké světle šedé s kostičkovanou podšívkou

dvoubarevné

Kombinované se ozdobnou sponou

zlaté

Elegantní s „metalízou“

Foto: salamander

Čtěte také:

Reklama