Venku jsou příjemné letní teploty, kdy rtuť teploměru ukazuje více než třicet stupňů Celsia. Co víc si přát. Pokud tedy nejste zrovna na pláži, v houpací síti a neodpočíváte v ní pod kokosovou palmou... Máme pro vás recept na chutný nápoj v podobě alkoholického nápoje Mojito. Pojďme si říct, jak snadno a rychle si ho připravit. :)

mojitoIngredience, 1 porce:
4 cl světlého rumu, nejlépe Havany
1 ks limetky
3 lžíce třtinového cukru
sodu
čerstvou mátu

Postup
Připravte si větší sklenici. Do ní přidejte lístky natrhané máty a třtinový cukr. Poté do nádoby dejte limetu, kterou si před tím nakrájíte na kousky. Vše společně promíchejte nebo můžete trochu rozdrtit. Nakonec přidejte světlý rum a led, nebo ledovou tříšť, a dolijte sodou a promíchejte.

Nenahrazujte ingerdience!
Milé čtenářky, doporučujeme vám, abyste nenahrazovaly žádnou z ingrediencí, jen pak bude Mojito opravdu chutné a osvěžující. Pro pravé Mojito je třeba kvalitní rum, třtinový cukr a limetka, nepoužívejte citron či bílý cukr, ochudíte se o pravou chuť nápoje. Lze ale použít limetkový sirup.

Původ Mojita
Podle barmanského blogu Barmanství.cz může za počátek nápoje Mojita Francis Drake, pirát a korzár ve službách jejího veličenstva. Používal dříve dosti dostupný surový rum, který smíchal s citrusovými plody a třtinovým cukrem, leč přidával obyčejnou vodu. Jednalo se o začátek 16. Století. Toto se dá považovat za úplné začátky Mojita.

Pokud to není pravda, alespoň je to hezká historka. :) Tak na zdraví, milé Ženy-in!

Reklama