Iva Hrabcová v dětství zbožňovala koně, kteří pro ni byli vším. Při rozhodování, kam se vydat dále po základní škole, musela nakonec láska ke zvířectvu stranou a její profesní kroky se ubíraly úplně jiným směrem. Svého rozhodnutí však rozhodně nelituje.

 „Měla jsem skvělého dědu, který mi neustále vštěpoval, že je třeba něco umět, nějaké řemeslo, nebo  mít nějakou školu. A navíc, no uznejte, jediná dcera učitelky a bude házet vidlemi a jezdit s kolečky hnoje?“ vzpomíná s úsměvem a špetkou nadsázky Iva. Vlivem dědečka a dalších okolností se nakonec rozhodovala mezi třemi učňovskými obory: švadlenou, kuchařkou a prodavačkou. Po krátkém přemítání zvolila možnost třetí, a jak sama říká, v oboru prodavačských prací se vyloženě „našla“. Po nějaké době si otevřela vlastní obchod. Protože Iva odmala měla vztah ke  zvířatům, a mimo jiné se dlouhé roky kromě prodeje živila i stříháním psů, nebylo náhodou, že se rozhodla pro obchod  s krmivem pro domácí zvířata. K založení e-shopu www.wasco.cz  byl odsud pak už jen krůček.

Wasco

Zprovoznění internetového obchodu bylo nasnadě, Ivina kamenná prodejna je malá, nabídka zboží velká. Online prodej je tedy ideálním způsobem, jak zákazníkům poskytnout maximální množství produktů a informací, a zároveň nerozšiřovat prostory obchodu. „Chtěla jsem takový ten obchůdek na růžku, kam lidi chodí nejen nakupovat, ale také si jen tak poklábosit. Zároveň jsem ale chtěla mít nabídku pro všechny,“ říká Iva. A to se povedlo.

Se založením e-shopu Ivě pomáhal kamarád. Jak zboží, objednávek a práce přibývalo, bylo potřeba najít nové, jednodušší a modernější řešení, které by chod obchodu a proces vyřizování zakázek co nejvíce usnadnilo a zrychlilo. Iva proto využila pronájmu již hotového obchodu od společnosti Shoptet. Jednou z jeho hlavních výhod je vedle příjemného uživatelského prostředí také intuitivní ovládání, které usnadní pohyb ve virtuálním obchodě nejen zákazníkům, ale také jeho provozovatelům.

Největší oporou je Ivě její manžel, který ji nesmírně podporuje. Ačkoli je Iva velmi časově vytížená (pracuje běžně čtrnáct hodin denně), je spokojená. Novou energii čerpá především v přírodě. Dodnes se občas ve volných chvílích navrací do stájí.  Doma pak nabírá síly při četbě knih o Winstonu Churchillovi, který je Ivě, hned po dědečkovi, dalším velkým vzorem.

Reklama