Je možné opravdové přátelství mezi mužem a ženou? Nepřijde po čase na řadu flirt a poté ještě něco vážnějšího? Většinou ano. To s gayem se vám něco takového nestane. Je to muž s ženskou duší, opravdový kamarád(ka).

Příběh slečny Evy

Odjakživa jsem se k naší sexuální menšině stavěla odtažitě. Ani nebudu uvádět, jakými přívlastky jsem je častovala. Byli mi prostě odporní, a pokud se objevili někde v blízkosti, tak jsem si odsedala, věčně jsem o nich drbala se svými kamarádkami, no prostě fakt jsem je nemusela.

Ale odříkaného chleba největší krajíc. Seznámila jsem se s úžasným klukem, se kterým spolu žijeme už dva roky ve společné domácnosti. A tento můj báječný kluk má bratra, který je gay.

Když nás představil, dlouho jsem to nemohla rozdýchat, ale přece nebudu své lásce pomlouvat vlastního bratra. Jak jsem postupně čím dál víc zapadala do jejich rodinného kruhu, tak jsem se samozřejmě i čím dál víc stýkala s přítelovým bratrem. On si mé averze vůči němu všiml už na začátku, ale nijak se mi nevnucoval, nijak se nesnažil získat mou přízeň, žil, jak žil.

Jednou jsme se s přítelem strašně pohádali, práskl dveřmi a odešel ven. Já zůstala ubrečená sama doma, a vtom dole pod okny zazvonil jeho bratr. Pokud nebyl přítel doma, nikdy nešel nahoru, ale tentokrát jsem ho ve svém citovém rozpoložení sama pozvala, ať jde, že bratr za chvilku přijde. Už ve dveřích si všiml mých ubrečených očí a ptal se, co se stalo. Všechno jsem mu vyklopila a on mě objal, ať si z toho nic nedělám, a začal si se mnou o bratrovi povídat. Znal ho za tu dobu rozhodně lépe než já. Vyprávěl mi o jejich dětství, o rodičích, také o tom, kdy on sám přišel na to, že je na kluky, vyprávěl mi prostě o všem. A právě proto, že byl gay, nijak nezneužil situace, ale naopak se snažil tu naši nesmyslnou hádku urovnat. Asi po dvou hodinách zavolal bratrovi, ať přijde domů a neblbne, že jsme tak skvělý pár a hádáme se kvůli takovým blbostem. Přítel byl překvapený, že nás vidí přátelsky pospolu, a očividně ho to potěšilo. Usmířili jsme se.

A jeho bratr gay? Je pro mě od té doby nejlepší kamarádkou, je pro mě vrbou i rádcem, oporou i společnicí na nákupech. Seznámil mě i s jeho přáteli, jsou to neskutečně fajn lidi, veselí, přátelští, pozorní, rozkrájeli by se pro vás. Moje předsudky šly naprosto stranou. Mojí nejlepší kamarádkou je teď gay.

gay

Čtěte také:

Reklama