Čtenářka Tepito dala zimním sportům šanci, ale doplácela na to zdravím. Stejně tak její děti. Jen její muž je mimozemšťan. Děkuji Vám za příspěvek, Tepito. Možná byste se mohla do sádry balit již před lyžováním, a pak by vám nic nehrozilo…

Hned v úvodu bych měla upozornit - zimu nesnáším.

Vlastně,ne až tak úplně,třeba když vykouknu z okna našeho vytopeného domečku,tak jsem schopná uznat,že ta bílá má něco do sebe. Ale jen do té chvíle,než se musím zachumlat do několika vrstev oblečení a vyrazit ven.

Se zimou jsou spojené zimní sporty a ty jsou možná hlavní příčinou mé nechuti k pohybu na sněhu. Poprvé mi došlo, že zima není pro mě v mých 6 letech. Při sáňkování jsem vylezla na kopeček, postavila se vedle sáněk, nohy mi ujely a já bouchla předloktím o hranu sáněk s takovou razancí, až jsem si zlomila  ruku. Rovnání kostí bez narkozy,sádra až k rameni...Nevzdala jsem se zimních radovánek, což byla chyba. V 8 letech jsem na bruslích upadla tak šikovně, že jsem si na pravou ruku sedla- opět zlomenina. V 10 mi už ke zlomenině nohy stačilo jen náledí na chodníku.Zkrátím to, zlomenin jsem měla moc, vždy v zimě. Hodně tomu pomohlo mé poslední zaměstnání poštovní doručovatelky..

Že jsou zimní sporty nebezpečné, mi potvrdily i úrazy našich dětí. Syn se učil v 6 letech lyžovat pod dohledem tatínka-výborného lyžaře. Domů se vrátil se sádrou od pasu dolů, zlomil si holení i lýtkovou kost. Nevyplo mu vázání a noha se celá přetočila. Dcera je na lyžování šikovnější, ale také potměšilosti zimy neunikla. Při sjezdu do údolí se zastavila až o pletivo u zahrádky-dlouho si nosila obtisknuté krvavé kosočtverce na tváři. Muž je jediný, kdo unikl nástrahám zimních sportů. Táhne mu na 50, nic neměl zlomený a tak není divu,že zimu miluje-dle mě je „divnej“. V genech to nemá-jeho otec(můj tchán) ,před lety poslal návrh do parlamentu k uzákonění zimního spánku. Nevím,jestli se tím někdo kompetentní zaobíral, ale v novinách si toho všimli. Bohužel,tím to skončilo.

1

Kdyby bylo po mém, tak hybernuji celou zimu, ale  zatím mi to nevychází. Zvířectvo mě nutí nejenom brzy ráno vstávat, ale chodit i ven a dokonce psi se dožadují procházek sníh nesníh. Dokonce si v závějích libují. Tak trpím. Jedinou mou nadějí je globální oteplování,už aby tu bylo!

2

Tepito
Text nebyl redakčně upraven


Máte ráda lyžování a jiné zimní sporty?

  • Ráda lyžujte,běžkujete nebo sáňkujete?
  • Nebo všechny zmíněné aktivity z duše nenávidíte?
  • Jak jste se ne/naučila lyžovat?
  • Kdo a jak vás to ne/naučil
  • Jakou nejhezčí, nejzajímavější, nejtrapnější, nej… příhodu ze zimních sportů máte?
  • A co vaše děti a zimní sporty?

Všechny příběhy, úvahy, videa i fotografie směřujte do známého redakčního mailu

redakce@zena-in.cz

A já jednu z vás dnes odpoledne kolem 16. hodiny za příspěvek odměním nádhernou odměnou. Těšte se.

Reklama