Tak tohle jsou moji křečci džungarští, Gumídek a Hopsinka, mí nejlepší baviči. Přes den spinkají a čerpají síly na večer, kdy vylezou z domečku a dělají psí kusy.

Vždycky jsem si jako malá holka přála pejska. Jenže jelikož jsme bydleli v paneláku, rodiče protestovali.
Nevybojovala jsem ani kočičku, ani králíčka, ani fretku.

Jednoho dne mi přinesli krabici a v té byl křeček. Měla jsem obrovskou radost. Hned jsem ho ubytovala v akváriu, dala mu tam různé prolézačky, domeček, běhací kolo, napáječku s pitím a jídlo. Večer pak stačilo sednout si a pozorovat.

Křeček lítal jak pometlo, dělal různé přemety. Dokonce se velmi rychle nechal ochočit. Jen jsem mu strčila do akvárka rozevřenou dlaň, vylezl na ni a nechal se „vyvézt“ nahoru.

Když zemřel, to bylo pláče!!!

Pokaždé jsem si koupila křečka nového, abych zalepila bolístku. No a jednou jsem si koupila křečky dva (to je právě ten Gumídek s Hopsinkou), aby byla větší sranda.

Z miminek vyrostli, tloustli (pravda, že ten jeden tloustl nějak víc) a jednoho rána slyším takové podivné „pípání“ v domečku.
Když jsem se opatrně podívala škvírkou, viděla jsem maličké růžové křečíky. Nemohla jsem zdvihnout domeček, aby samice svá miminka nesežrala (je to taková křeččí obrana při hrozícím nebezpečí).

Konečně si za 14 dní poprvé miminka vylezla na obchůzku. Už byla chlupatá, bylo jich celkem 6 a bylo o hodně veseleji
J. Večer se to v akvárku jen hemžilo. Nakonec měli málo místa, takže skončili u různých přátel. Těch miminek jsme měli už požehnaně, protože u těch křečků to je snad jak na běžícím páse ;o))))

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 martisa


Díky, martiso, za vzpomínku na křečka ;o) I já jednoho měla, ale bylo to děsný zlobidlo... pořád zdrhal a zdrhal, a zdrhal i z místa, ze kterého se - podle mého logicky lidského úsudku - zdrhnout prostě nedalo ;o)))

 

Reklama