a má na to plné právo naše čtenářka s nickem Bleblemcy, která přispěla k prezidentskému tématu jako první. V prvním kole volila Vladidmíra France a v druhém ji ani jeden z kandidátů nepřesvědčil.

Dobrý den,  v prvním kole jsem volila pana Vladimíra Franze. Vypadá sice jako Avatar a udělal ze svého těla plakátovací plochu. Je to však dle mého názoru přes svůj podivný zevnějšek velmi inteligentní pán jehož názory jsou mi sympatické. Nakonec i ten jeho zjev by se svým ironickým způsobem hodil k České republice a národu v ní žijícímu. Ba co víc, nikdo by ho nepřehlédl a myslím, že když už nic jiného je velmi zapamatovatelného, výrazného zevnějšku. Všichni v zahraničí by si snadno zapamatovali prezidenta České republiky.

Oba kandidáti, kteří se probojovali do druhého kola, jsou mi mírně řečeno protivní až na kost.  Uvědomím-li si, že je dnes panu Schwarzenbergovi 75 let a už teď mi přijde lehce mdlého rozumu, netroufám si tipnout, zda by měl vůbec šanci dožít se konce svého volebního období. Navíc klesá v mých očích i takovou drobností, že neumí slova naší hymny. 

Až shodí masku milého strýčka, který bere svůj šlechtický titul přece „jen tak mimochodem“. Obávám se, že jeho starostí pak bude blaho těch, kteří mu jsou rodem a majetkem rovni a nikoliv těch obyčejných kmánů v podzámčí.  Ovšem jeho volba by byla možná cestou o něco menšího zla než volit pana Zemana. Zeman je totiž hrubý a neomalený. Jsem zvědavá, zda pokud se stane prezidentem, bude i nadále titulovat poslance, jako POSRANCE. Dobře si na tento jeho výraz, který běžně používal i v médiích vzpomínám.

S nikým z rodiny ani přátel se o svých politických názorech nehádám. Pokud má někdo z nich jiný názor než já, je to jeho právo a nebudu mu násilím vnucovat názor svůj. Vlastně mě ani politika nezajímá, ale volba prezidenta je věc, která je důležitá. Tento člověk má být reprezentantem našeho státu a na základě jeho chování si o naší republice budou ostatní státy vytvářet obrázek o tom co jsme zač.

Závěrem si dovolím citovat pana Vladimíra Dlouhého: „prezident republiky nemůže zásadním způsobem ovlivnit konkrétní hospodářskou politiku vlády, může však postupně vracet občanům důvěru ve stát i sebe sama.“ Mě tedy důvěru sprosťák ani usínající stařík určitě nenavrátí. Moje volba bude tedy nevolit. 

P.S. Ta propiska by se mi hodila. Mohla bych ji poslat jako dárek na rozloučenou panu Klausovi.

Překrásný lednový den voličům i nevoličům všem

přeje Bleblemcy

Milá Bleblemcy, jak jsem již napsala v úvodu máte na to plné právo. Také jsem v prvním kole volila Vladimíra Franze, a vdruhém jsem se rozhodla pro kandidáta, který se nechová hrubě ani neomaleně. Jeden z nich to být musí, takže jsem pro slušnost

Text nebyl redakčně upraven

  • Sledujete prezidentskou kampaň? S jakými pocity?
  • Komu fandíte, kdo je vaším favoritem a proč?
  • Ovlivnily vás ve volbě nějaké nové skutečnosti, nebo si stojíte za svým?
  • Volila jste stejného člověka i v prvním kole? Pokud ne, proč jste se rozhodla tak, jak jste se rozhodla?
  • Shodujete se ve své volbě se svými blízkými a přáteli? Nebo si jdete za svým proti jejich názoru? Už jste se s někým kvůli tomu pohádala?
  • Viděla jste kandidáty na vlastní oči? Zúčastnila jste se osobně nějakého mítinku nebo veřejné diskuze? Jaké jste si odnesla zážitky?
  • Rozhodla jste se, že k volbám nepůjdete? Z jakého důvodu?

Napište nám. Vyjádřete svůj názor. Obhajte si svého favorita.

Na vaše příspěvky se moc těším na adrese: redakce@zena-in.cz

Co můžete získat za svůj příspěvek?

Možná trochu symbolický dárek. Diář, propisku a sladkost na pevné nervy

dárek

Reklama