korona.jpgFoto: Shutterstock

Spousta lidí má obavu kvůli koronaviru, který aktuálně sužuje svět. Když se to s tou paranoií ale přehání, může to okolí docela otravovat. Své o tom ví i Laura z Prahy. „Už pár let žiji v bytě se spolubydlící. Všechno bylo v pohodě, máme skvělý vztah a jsme velmi dobré kamarádky. Teď mi ale leze na nervy! Blázní totiž kvůli koronaviru,“ říká.
 
Laura se svěřila, že její kamarádka někdy až moc přehání a všechny jejich vzájemné diskuse se nyní točí pouze okolo pandemie. „Je to šílené. Před třemi týdny, kdy ani nebyl koronavirus v Česku, chodila po bytě s tím, že ráno zakašlala a určitě ho má. Před pár dny zase chtěla, abych s ní ráno jela metrem a nejraději by byla, kdybychom si obě vzaly roušku. Sama ji nosit nechce, aby na ní lidé divně nekoukali, ale věřím, že k tomu brzy dojde,“ svěřila se Laura. „Dokonce si stěžuje, že jim v práci ještě nedali home office, a ona určitě něco chytí, protože její kolegyně občas kašle,“ dodává.

Laura nebere současnou nákazu a šíření rozhodně na lehkou váhu, ale chování její spolubydlící ji už štve. Ta si už před více jak týdnem nakoupila zásoby rýže a těstovin, respirátory i dezinfekční prostředky. „Myslím, že se stresuje až moc a zbytečně. Sama v sobě vyvolává paniku. Je jí teprve 27, takže není ani rizikovou skupinou,“ myslí si Laura.
 
Její spolubydlící si dokonce drží odstup od cizinců, které potká například v metru nebo tramvaji. Většinou přestupuje do jiného vagónu nebo raději počká na jinou tramvaj. „Je to paranoia a už mi to leze na nervy. Dokonce odmítá jezdit taxíkem, protože od té doby, co se virus prokázal u jednoho z pražských taxikářů, bojí se, že ho od něj chytili i další,“ říká Laura s tím, že je podle ní správné být zodpovědný a nebrat situaci na lehkou váhu, ale určitě není dobré se chovat tak podezíravě a vidět koronavirus všude kolem sebe. Navíc v jejich okolí ani nebyl nikdo, kdo by se například v poslední době vrátil z Itálie. „Divím se, že se ještě nebojí objednávat balíčky z Číny,“ směje se. 

Reklama