Jak se mají zrzounci v dětském domově? Čtenářka Lleennaa se s jedním z nich setkala a nikdy na ten zážitek nezapomene...

Kuba Kubikula

Při přečtení včerejšího tématu na dnešní den jsem si říkala, že nebudu mít o čem psát. Mým životem zatím proplouvají blonďatí nebo hnědovlasí chlapci a muži.

Ale na jednoho zrzounka jsem si přece jen vzpomněla. Jmenoval se Jakub, dál nevím, protože už je to spoustu let, kdy jsem ho poznala v dětském domově, kde jsem se sestrami skončila. Bylo to jen na cca 14 dní, kdy máti musela na operaci, a z rodiny nebyl nikdo schopný se o nás postarat.

Leželi jsme všichni na jednom pokoji ještě s jedním černovlasým klukem, který nejspíš trpěl kleptománií. Žádná volně položená věc si před ním nebyla jistá, většinou to skončilo pod jeho matrací tak rychle, že si toho nikdo nevšiml.

Ale zpět k Jakubovi. Nečekejte žádné erotické chvilky, bylo nám kolem osmi let. Jakub byl drobný, hubený a ještě k tomu zrzavý kluk, takové typy se mi nikdy nelíbily. Přesto všechno se stal mou první dětskou láskou, na kterou si čas od času s úsměvem vzpomenu.

Sotva jsme tam nastoupili a zabydleli se v našem novém pokojíčku, už se mě vyptával na spoustu věcí. Proč tam jsme, kolik nás je, na jména, na věk a na spoustu dalších věcí, které už si ani moc nepamatuji. Ve škole si pracně vybojoval místo vedle mě. Strašně mě štvalo, že ode mne odepisuje, že si chce uprostřed vyučování vykládat. No, lezl mi hošík pěkně na nervy :-)

O přestávce sedával taky vedle mne. Každý den jsme dostávali hrníček mléka a maximálně dva rohlíky. Pro mě to tenkrát bylo strašně málo, Jakub to věděl a začal se se mnou dělit o svůj příděl. Já mu za to pomáhala ve třídě.

Po asi týdnu jsem se od ředitele domova dozvěděla, že je máti v pořádku a brzy půjdeme i se sestrami domů. Když jsem to řekla Kubíkovi, byl z toho hrozně smutný. Vzpomínám, že tenkrát proplakal kus noci.

A druhý den se to stalo. Byla svačinová přestávka, dojídali jsme poslední drobečky z rohlíků a najednou mi přiletěla pusa. Byla jsem v šoku. Nikdy jsem se necítila tak poníženě. Ostatní děti se culily, ti starší si neodpustili nějaké poznámky.

Stoupla jsem si a vlepila jsem Kubíkovi takovou facku, že sletěl z lavičky. Ale to jsem neměla dělat, hned jsem měla za zadkem učitelku, dostala jsem sprda jak hrom a rozkaz zněl: „Okamžitě se mu přede všemi omluv!"

Ta potupa... byla jsem červená až za ušima. Omluva padla a Kubíček u mě navždy skončil.

V noci jsem si představovala, jak ho dusím polštářem, jak mu ve sprše pouštím studenou vodu, jak mu dávám špendlíky pod zadek, když si sedal na lavici. Říkala jsem si, že pomsta bude sladká.

Druhý den si pro nás přišla matinka, ředitel s ní měl dlouhou řeč a pak i se mnou. Co jsem se na sebe dozvěděla, si nejspíš nechám ještě dlouho pro sebe, protože mě to hřeje u srdíčka a vzpomenu si na to vždycky, když je mi ouvej.

No a nastal čas balení a odchodu, se všemi jsem se slušně rozloučila a čekala jsem, kdy se objeví ta zrzavá palice. A ona nikde.

Šla jsem se ještě rychle podívat do pokoje, seděl na posteli. Tak jsem mu řekla, že už jdu a ahoj. A z něho vyletělo, že mě má stejně rád, a rozloučil se se mnou.

Už jsem ho nikdy neviděla. Ale nezapomenu na něj. Byla to moje první dětská láska a byl to človíček, který mi řekl, že mě má rád. A věřte nebo ne, tyhle dvě slova už jsem pak neslyšela hodně, hodně dlouho.

Když to tak pročítám, byl to vlastně můj první a poslední zrzavý chlap v životě :-)

Všem přeji krásnou zrzavou středu...
Lleennaa

Pozn. red.: Text neprošel jazykovou korekturou.


Pište mi dnes své zážitky se zrzky a rusovláskami!

  • Líbí se vám zrzci a zrzky? Nebo naopak nelíbí?
  • Jste sami zrzaví? A máte se svou zrzavostí nějaké pozitivní či negativní zkušenosti?
  • Co zrzavé celebrity - které se vám líbí a které ne?
  • Měli jste někdy „zrzavý“ sex? A snili jste o něm někdy?
  • Přijdou vám zrzaví lidé jako podivíni?

Vaše historky čekám na redakčním e-mailu: redakce@zena-in.cz

Reklama