„Brácha má dvě děti. První se mu narodil chlapec, kterému je dva a půl roku. Druhá byla holčička, které je deset měsíců. Obě těhotenství jeho manželky moji rodiče hodně prožívali. Z prvního vnuka byli naprosto nadšení, a když se napodruhé povedla holčička, tak nemohli být šťastnější, jak to hezky vyšlo, že mají vnučku i vnuka,“ popisuje Jana.

Ta se před pěti měsíci stala poprvé maminkou a už od oznámení těhotenství pozorovala, že to s ní její rodiče zase tolik neprožívají a ona z nich vycítila, že skutečnost, že je na cestě třetí vnouče, už je přeci jen tolik nevzrušuje.

64368249df128obrazek.jpg
Foto: Shutterstock

„Poznala jsem to už během těhotenství. Když jsem se třeba mamce svěřovala, jaká mě čekají vyšetření, jak se cítím a co prožívám, bylo na ní vidět, že ji to moc nezajímá. A když se syn narodil, ani se s tátou nepřišli podívat do porodnice, přitom vím, že za bratrovou manželkou utíkali po obou porodech s velkou kyticí. Vztahy nemáme špatné, i když brácha byl vždycky jejich jednička. Ale nepočítala jsem s tím, že třetí vnouče znamená nejméně zajímavé,“ tvrdí Jana, podle které ho její rodiče moc často nenavštěvují a více se věnují prvním dvěma vnoučatům. Když už na návštěvu přeci jen přijdou, akorát srovnávají.

„Pořád poslouchám, co bratrovy děti už všechno dělaly a nedělaly, když byly v Jonášově věku. Myslela jsem, jak mi bude máma s radostí vozit kočárek, aby mi trochu pomohla, ale ona dává většinou přednost svým prvním vnoučatům. Škoda, že se bráchovi alespoň nenarodili dva kluci a mně holčička, potom bychom byli určitě zajímavější než teď,“ uzavírá.

Zdroj: respondentka Jana

Čtěte také: