Říká se, nikdy neříkej nikdy. Jak to funguje v praxi, nádherně popsala další čtenářka. Přečtěte si o její stěhovací anabázi. Kde myslíte, že skončila?

Já jsem se narodila a do nějakých dvaceti žila ve městě na Moravě, celkem spokojeně v rodinném domku. Vychodila jsem školu, našla si práci... A jak je známo o Moravácích - říkala jsem: „Nikdy bych nemohla bydlet v Praze." 

Rok se s rokem sešel a já se stěhovala - do Prahy. A zase přišlo na moje oblíbené „Já a vesnice? No to nikdy, tam bych žít nemohla." Pár let jsme si tam žili v klidné čtvrti, pořídili si psa, pak dítě... a znova jsme se stěhovali... Žijeme na vesnici tak 20 km od Prahy a je nám tam dobře. Dneska už bych neměnila. Je fakt, že k nám jede autobus „ráno a ve středu“, obchod tam sice máme - má základní věci, ale prodavačka si nemůže vzít dovolenou, jinak jsme bez chleba...

Děti od 1. třídy jezdí autobusem do školy, do školky jsme se vozili autem - ale zase se projevily vesnické vztahy - jezdila jedna mamina a vozila 5 dětí... Střídaly jsme, se kdo ráno, kdo odpoledne, a fungovalo to. Klasická venkovská zábava - dobrovolní hasiči - jo jo, už k nim taky patřím a moje děti taky... Je tam veselo. :-)  

Ve městě nenajdu takový klid - vracím se z práce kolem páté hodiny - a nic není lepší než kafe na terase, sedím, koukám a relaxuji, než vlítnu zase na „druhou směnu“ doma. Není fajn z rozpáleného letního velkoměsta prchnout do stínu stromů, zchladit se v bazénu (nebo v rybníku) a v podvečer se jít projít se psem do lesa? Jak to dokáže uklidnit stresované nervy z práce... A nesmím zapomenout na největšího koníčka - moji zahradu. Jako mládě jsem mámu nechápala, proč se vrtá v hlíně. Teď už to vím. Ne, opravdu bych neměnila.

P.S.: Moje poslední „nikdy“ - byly slepice. Já bych přece nemohla...  Ale mohla... :-)

Jak já vám rozumím. A mimochodem, už ty slepičky máte? A kolik snášejí?

Co tomu říkáte, milé čtenářky? To má tak někdo štěstí. Máte podobný příběh se šťastným koncem? Tak se pochlubte a napište na adresu: redakce@zena-in.cz.

Dnešní téma ještě nekončí a dárky jsou moc pěkné

Reklama