Čtenářka katerinanda neochutnala nikdy nic neobvyklého, ale jako malá milovala králičí mozeček. A touží po biokuřeti.

Dobrý den, dnešní téma mě zaujalo, tak také já posílám příspěvek.
Na exotické pokrmy si nepotrpím a třeba nikdy jsem neochutnala škeble, krevety, chobotnice a podobné mořské „potvory“.
Vždycky když se ve společnosti probírají exotické pokrmy a co strašného kdo kdy snědl, přidávám k dobru historku z dětství.
Jako malé děti jsme s mým o rok mladším bratrem s gustem obírali vařené králičí hlavy. Největší pochoutkou byl pro nás králičí mozek. Pro babičku byl ale také největším oříškem, protože narozdíl od líček (našich také velmi oblíbených) jde o orgán nepárový, který rozdělit na 2 spravelivé poloviny je takřka nemožné. :--)))
A tak musela babička vařit na polévku hlavy dvě, abychom se s bratrem nehádali.
Většině lidí, kteří tohle vyslechnou připadá myšlenka pojídání zvířecího mozku minimálně nechutná, ale jako dítě jsem to tak rozhodně nevnímala a možná bych nepohrdla ani dneska. :--))

Dobrou (exotickou) chuť přeje Kateřinanda.

A co se týká lahůdky, kterou bych si přála ... protože jsem „vyznavačkou“ bio a jsem z malého města, je pro mě téměř nemožné sehnat dobré biomaso (kromě domácího králíka od babičky). Takže takové biokuřátko, to bych si líbit nechala určitě. :--)))

katerinanda
text nebyl redakčně upraven


Milá katerinando, děkuji za váš příspěvek. Ohledně biokuřat a biokrálíků apod. Jsem přesvědčen, že je to jeden velký marketingový podvod. Pokud máte zájem o poctivé domácí kuře, co odmala hrabe zrní ze země a žere jarní travičku a jeho maso je tužší a výrazně žlutější a hlavně chutnější, než to z hypermarketu, nezbývá vám, než si najít svého vlastního vesnického dodavatele, a smířit se s tím, že ho budete mít 2x do roka. Taky se budete muset smířit s tím, že cena nebude 48 Kč za kg… Tenhle problém řeším také, takže jsem na stejné lodi…

Dnes máme téma: Já a exotická jídla!

  • Co jste jedla neobvyklého?
  • Co jste vařila neobvyklého?
  • Máte ráda exotickou kuchyni?
  • Pošlete recepty, fotky, úvahy, příběhy, prostě co vás k tomuto tématu napadne

Čekám a těším se na mailu

redakce@zena-in.cz

A jednu z vás odměním. Napište mi do e-mailu, kterou exotickou pochutinu sháníte, a pokud to bude v mých silách, zkusím ji sehnat a doručit k vám domů. Mám poměrně slušný přehled, kde se dá co koupit…

Reklama