Jak jste na tom letos s hubnutím? Pokud jste začaly po Novém roce nebo na jaře a dařilo se vám, měla byste si nyní kupovat už o poznání menší oblečení. Dokonce i letní hubnutí "o pár kilo" už by nyní bylo znát. Jenže, ne všechna novoroční předsevzetí mají to štěstí, aby se splnila. Jaké byly příčiny neúspěchu u těch, kterým se pro změnu ani letos zhubnout nepovedlo, a jaké mají další plány?

"Měla jsem plno dobrých úmyslů, ale šla jsem na to moc zostra. Udělala jsem klasickou chybu, před níž varuje každý odborník na hubnutí  -  začala jsem na sebe být ze dne na den nesmyslně přísná. Cvičila jsme jako divá, skoro jsem nejedla a libovala si, jak to zvládám, protože přece mám silnou vůli," popisuje svůj letošní únor Kamila, toho času na mateřské s tříletými dvojčaty. Nadšení a askeze jí vydržely přesně pět týdnů. "Pak jsem vyjedla ledničku,"dodává sklesla Výsledek? Nyní váží stejně jako na začáku roku a doufá, že příští rok bude úspěšnější.

Ani Monice se letos zhubnout nepodařilo, dokonce z velmi podobných příčin, ale na rozdíl od Kamily z toho není smutná. "Moje kila naskákala postupně, za asi deset let manželství a rodinného života a já se jich původně chtěla zbavit asi tak za měsíc," říká s nadsázkou tahle účetní. Samozřejmě, plán hubnutí si rozložila přece jen na delší dobu, ale i tak chtěla mít do září velikost oblečení, jakou nosila právě před těmi deseti lety. "Jenže ono mě to nebavilo. Dobře, cvičení jsem si celkem oblíbila, ale zjistila jsem, že se prostě nechci trápit hladem a že je pro  třeba setkání u dobré večeře psychicky důležitější než to, zda mám míry jako modelka. Ne, nesmířila jsem se s tím, že budu rok od roku tlustší, dokonce hubnu, ale prostě hodně, hodně pomalu. I tak se cítím lépe."

Alice se pro změnu rozhodla, že hubnout nebude. "Asi už nikdy. Mým cílem se stalo něco jiného. Chci mít pevnou postavu, jemně vyrýsované svaly, ale nechci už vážit 45 kilo, což bych ještě před rokem dvěma považovala za svůj takřka životní cíl," říká studentka politologie. Snažila se totiž hubnout už několikrát, ale skoro vždycky toho dosáhla jen tehdy, když  skoro extrémně hladověla a cvičila do úmoru. Letos se proto rozhodla zajít za odborníkem, který jí vysvětlil, že při své tělesné konstituci nemůže chtít mít chlapeckou postava à;;;;;;;;;;; la Twiggy. "Přiznávám, právě to bylo mým cílem a uznávám taky to, že když jsem se někdy v minulosti už už blížila svému cíli, nevypadala jsem vůbec dobře," připouští.  Díky rozhovoru s lékařem proto své plány změnila.

"Já jsem chtěla začít zhubnout na jaře a ze začátku se mi to dařilo. Hlídala jsem si jídelníček, začala jsem chodit na spinning a na plavání. Jenže  jsem začala být hrozně moc unavená, ospalá a za pár týdnů jsem doslova padala na ústa. Nakonec jsem šla k doktorovi, který mi diagnostikoval vyčerpání organismu z nedostatku odpočinku a nadmíry stresu," líčí příčiny letošního hubnoucího neúspěchu Markéta, pracovnice PR agentury. Při návštěvě lékaře  samozřejmě na hubnutí pozapomněla, snaží se stravovat zdravě, ale držet diety by jí rozhodně neprospělo.

Dařilo se vám, nebo jste letos hubnutí vzdaly, případně jeho tempo výrazně zpomalily? Pište nám své zkušenosti.

                   
Reklama