Musím se pokorně přiznat, miluji plukovníka Sanderse z Kentucky a jeho pikantní kuřecí křidélka, miluji KFC!

       Vyznávajíc zdravý životní styl, cítila jsem se zprvu lehce provinile, když jsem v rámci spěšného oběda zaskočila do této restaurace. Naštěstí se mi však do rukou dostal časopis, který je přímo zaměřen na zdravou výživu a ve kterém bylo právě jídlo z KFC uváděno jako jedna z nejlepších možností, kterou nám nabízejí rychlá občerstvení. A tak jsem si pro zajímavost udělala vlastní průzkum, o který se ráda podělím:

 

        V KFC si vybere opravdu každý. Vegetarián i ten, kdo se bez masa neobejde. Základem jídelníčku je kuřecí maso. Čerstvé a výhradně české, to nejlepší: Vodňanské! 

 

        A protože není v žádném případě mleté, při smažení nenasaje tolik tuku, což je fajn. Z fritovacího oleje také nemusí mít nikdo strach, neboť je velice kvalitní a pro jeho použití jsou nastavena přísná pravidla. Zaručuji vám, že doma na pánvi si takhle zdravě řízek neuděláte! (V poslední době se také navíc intenzivně řeší možnost využití tuků s nízkým obsahem transmastných kyselin.) A tak, doplní-li se kousek masa vhodnou přílohou, kterou může být kukuřice, salát či bramborová kaše, tolik nám to náš „zlý“ cholesterol nepocuchá!

(Kdo se ho však nebojí, může si samozřejmě dát, řekněme, zcela výjimečně, i ty hranolky…)

Ani nejzapřísáhlejší odpůrce tohoto typu stravování pak nemůže mít žádné výhrady!

 

         Protože snaha o zdravější způsob života je opravu celosvětovým trendem, nemohli ji opominout ani v KFC. S novým jarem se rozjela nová kampaň, jejímž cílem je ještě více oživit nabídku. Ta je nyní obohacena o dva velké saláty, které se prodávají jak samostatně, tak v menu. Jelikož jde o stoprocentně zdravou záležitost, dezertem k nim je čerstvý višňový jogurt a k pití dostanete jablečný nebo pomerančový džus Toma. Je potěšující, že je v malé PET lahvi, kterou si můžete vzít, pokud ho nedopijete, s sebou. Hezky se vejde do kabelky!

 

         Oba saláty jsou vynikající, čerstvě připravované a jistě potěší i největší labužníky. Vegetariánská Italiana už svým názvem napovídá, kdeže tkví její kořeny. Směs křehkých salátů, minirajčátek cherry a kuliček mini mozzarelly vhodně doplňuje zálivka z balsamicového octa, olivového oleje a koření. Navíc jsou v něm dva druhy salátových lístků - baby špenátu a červeného mangoldu. Ochutnala jsem ho a myslím, že směle konkuruje obdobným salátům v mnohých pizzeriích!

         Ten druhý, Mexicana, je s kuřecím řízkem, fazolemi, cukrovou kukuřicí a lupínky nachos. Vzhledem k tomu, že jde o záležitost mexickou, nechybí  pikantní dresink.

          K zavedení salátů na trh se také váže zajímavá akce. Na internetových stránkách www.kfc.cz  bude od 24. 4. zveřejněna tapeta, týkající se právě těchto dvou delikates. Kdo si ji stáhne do svého mobilu a přijde si koupit do čtrnácti dnů do KFC salátové menu, dostane slevu 25 %! (Tapety lze také volně přeposílat.) A jestli jste hraví a budete už na stránkách smaženého kuřete z KFC, nezapomeňte hlasovat v soutěži o nejhezčí návrh na kyblík! Každý patnáctý hlas, zaznamenaný do 14. května, získá další poukázku na slevu 100 Kč! Proč toho nevyužít? Vždyť v  KFC chtějí, aby co nejvíc lidí ochutnalo a pochutnalo si!

 

         Málem jsem zapomněla na naprosto „bombovou“ informaci! Když jsem nedávno letěla s lacinou nízkonákladovou společností, prostě hezky česky „low costem“, kde nedostanete během letu najíst, věděla jsem, že si stačím něco malého koupit až na letišti. Jenže nakupovat na letišti, byť něco malého, to znamená velké ceny! Jaké bylo mé překvapení, jaká byla má radost, když jsem v terminálu zahlédla to povědomé logo mého oblíbeného „sympaťáka“ Colonela z KFC! Trochu v obavách jsem vstupovala dovnitř. Jakpak se asi odrazí ty příšerné, i vládou diskutované, letištní pronájmy a přísné hygienické normy na ceníku? Ha, navýšení bylo ve srovnání s okolními konkurenčními podniky mizivé! Takže, přátelé, dovolené se blíží. Pamatujme, že i na letišti se už dá najíst a napít, a to za rozumnou cenu! Kam se hrabou bagety odvedle!

 

        Kdo se však chce napít opravdu hóóódně, musí si zajet na Černý Most, kde mají v restauraci bezedný nápoj. Jednou si ho koupíš a pak doléváš. Doslova co hrdlo ráčí! V Americe, tam je to věc běžná, ale u nás, bohužel, dost často zneužívaná. Ale český člověk si poradí i v Americe. Slyšela jsem příhodu, že si jeden turista koupil na začátku své cesty colu, kelímek si pěkně nechal a pak už jen doléval. Ovšem pokaždé na jiném místě. Na každé své zastávce, až přejel celé Státy. ( No, úplně celé možná ne…)

       Nakonec ještě zmíním maličkosti. Menu v Čechách je sestaveno a uvařeno pouze z domácích surovin, nejen z českého masa. A jinde ve světě zase z jiných domácích produktů.

       A úplně poslední zpráva je pro maminky. KFC pamatuje i na děti. K čemu by jinak měli připravené drobné hračky? Proč by jinak chystali s dětmi třeba narozeninové oslavy? Ale jestli s vámi přesto nebude váš potomek chtít na ten nový salát zajít, nezoufejte, i on  jednou vyroste…

 

 

Pokud chcete vyhrát v naší soutěži poukázky na 100 Kč do restaurace KFC, soutěžte s námi ZDE.  Vyhrát může 100 z vás!!! 

Reklama