Všechny mámy, matky a maminky slaví každoročně druhou květnovou neděli svůj svátek. A protože letos připadl Den matek na 12. května, je ten pravý čas si ho připomenout. Takže milé maminky, přejeme vám všechno nejlepší!

Den matek je celosvětový svátek a slavil se už ve starověkém Řecku. U nás se začal oslavovat už ve 20. a 30. letech minulého století, a to na popud Alice Masarykové, ale po 2. světové válce ho vystřídal Mezinárodní den žen (MDŽ). Den matek se opět vrátil až po roce 1989.

mam

A je to moc dobře, protože matky si takový svátek zaslouží (aspoň většina z nich). Já přeju své mamince každý rok, bohužel většinou po telefonu nebo jí posílám přání, protože už se nevídáme tolik jako dřív, bydlíme od sebe 130 kilometrů. Ale hřeje mě vědomí, že tu pro mě mamka pořád je, a kdyby se cokoliv stalo, můžu jí říct a vždycky pomůže. A takových lidí na světě moc nemáme.

Já jsem měla šťastné dětství, a určitě i díky mamce. Vždycky nám dávala najevo, že nás má ráda, udělala si na nás čas, když jsme to se sourozenci potřebovali. Hrála si s námi, jezdila na výlety, pomáhala nám (samozřejmě to vše společně s taťkou, s ním mám hodně podobný vztah).

Stejné je to teď s mými dětmi. Zase je tu pro ně a kdykoliv pomůže, pohlídá, poradí. Děti k našim jezdí každý rok skoro na celé prázdniny, u babičky a dědy je to prostě super. A zase vím, že kdyby se cokoliv stalo... Dál už to psát asi nemusím.

Je to velká výhra, když má člověk dobrou mámu. Uvědomuju si, že spousta dětí takové štěstí nemá, to je život. A já jsem vděčná, že mě osud přivál zrovna tam, kde jsem, nikdy mě nenapadlo, že bych se narodila do špatné rodiny.

Moc děkuju, mami, mám tě ráda.

A jak to máte vy, milé ženy-in?

Tématem dnešního dne je: Vzkazy a přání pro maminky

  • Co byste přes náš magazín vzkázala své mamince?
  • Jaký máte vztah se svou matkou?
  • Máte na ni nějakou zvláštní vzpomínku?

Napište mi také! Jedna z vás získá za příspěvek knížku z nakladatelství Domino od T. Stimson: Kdo miluje nejvíc a malou bonboniéru Milka Pralinés ve tvaru srdce. Na vaše příspěvky budu čekat do dnešních 14.30 hodin, adresa je jako vždy redakce@zena-in.cz, heslo MAMINKA.

mamk

Reklama