„Vztah s mojí mámou mi vždycky záviděly všechny kamarádky. Byl založený na vzájemné důvěře a nebylo snad nic, o čem bychom si nemohly povídat nebo co bychom nemohly vyřešit. Zvlášť když jsem dospěla, řešily jsme všechno – včetně mých lásek,“ popisuje Daniela.

63c5225e292e9obrazek.jpg
Foto: Shutterstock

Když před třemi lety začala chodit se svým současným přítelem, vše bylo zpočátku v pořádku a její matka proti dceřinu vztahu nic neměla. Jenže mladý pár se záhy začal hádat, což Šárce samozřejmě neušlo a ze všeho začala vinit dceřina přítele Marka.

„Ve vztahu s Markem máme Itálii. Hodně se hádáme, ale zároveň se neplánujeme rozcházet, právě naopak, chceme spolu založit rodinu. Jenže máma si v Markovi našla viníka všeho špatného, myslí si, že mě trápí a že za naše neshody může on, protože je despotický a zlý. Navíc o něm někde slyšela pomluvy, že svou předchozí přítelkyni mlátil, což není absolutně pravda. Nedokážu jí vysvětlit, že co se hádek týče, jsme na tom tak nastejno, protože jsme oba výbušní. Některou vyvolám zbytečně já, jinou on, ale nakonec jsme se vždycky usmířili,“ tvrdí Daniela.

Dřív byla s matkou v kontaktu každý den, ale teď jí zavolá tak jednou týdně. Nestojí totiž o to, aby neustále poslouchala, co je na Markovi špatně a že se s ním má rozejít.

„Když jsem se mamky zeptala, co chce k Vánocům, řekla mi, že by si přála, abych si našla nového hodného přítele, který si mě bude vážit a začala k rodičům zase víc jezdit. To mě rozbrečelo. Jasně, rodiče mi chybí, ale místo toho, aby mamka překonala k Markovi svůj odpor a kvůli mně ho zkousla, nemůže ho ani cítit a já tam bez něj jezdit moc často nebudu. Jsme pár, plánujeme budoucnost a chci, aby si to všichni uvědomili,“ uzavírá Daniela.

Zdroje: respondentka Daniela

Čtěte také: