„Je mi skoro 30 a už od 18 doma poslouchám, jak bych měla mít brzy dítě, že už teď je pozdě a poslouchala jsem to i v době, kdy jsem byla sama a neměla jsem s kým otěhotnět. Dneska je to jiné, doba je rychlá, chci si budovat kariéru, cestovat a na dítě mám dle mého názoru ještě pár let, navíc se na něj necítím. Moje máma je jiného názoru, ale teď se stalo něco, co mi vyrazilo dech,” vypráví Marcela.

64d9f4db0eb41obrazek.png
Foto: Shutterstock

„Matka je s mým otcem rozvedená, ale má stálého přítele asi pět let. To by bylo normální, dokonce jsem si ho i oblíbila a mám ho celkem ráda. Jenže! Oba dva se úplně zbláznili. Minulý týden mi máma oznámila, že je v tom. Myslela jsem, že jsem se přeslechla a že je to nějaký vtip. ‘Vždyť je ti skoro padesát!' To bylo první, co jsem řekla. Máma pokrčila rameny, že i v tomhle věku to jde, ale mě ani ve snu nenapadlo, že by si to dítě chtěla nechat.”

„Řekla něco v tom smyslu, že když nehodlám mít dítě já, tak ho bude mít ona. Takže místo toho, aby se v následujících letech starala o vnouče, budu se já starat o její dítě, tedy svého mladšího sourozence? To je snad vtip. Nehledě na to, že v tomhle věku je to dost riskantní, což si prý uvědomuje, ale stojí jí za to do toho jít, protože ta představa, že se může zase starat o malé dítě, je super,” diví se Marcela.

„Já teda nevím, ale máminy kámošky jsou v padesáti už unavené, jsou rády, že mají klid a čas a pro sebe, užívají si případných vnoučat (pouze hlídání) nebo toho, že se konečně nemusí o někoho starat, ale máma ne, chce se na následujících X let upíchnout k něčemu takovému a její přítel prý souhlasí. Ptala jsem se jí, co na to doktor, ten jí prý řekl, že je to její věc, ale že to pro ní bude náročné a že je tam poměrně velká pravděpodobnost, že to dítě nebude v pořádku. Nechápu, že je takový sobec a že to dovolí, myslím tím mámu.”

„Asi se jim to ještě pokusím vymluvit, protože mi to přijde fakt bláznivé a máma si asi neuvědomuje, že to není jen věc, ale třeba i moje, protože ode mě bude chtít pomoc, hlídání apod. Asi je v nějakém hormonálním opojení, protože je přece jasný, že v tolika letech to rozhodně nebude žádná brnkačka ani fyzicky a už vůbec ne psychicky. Na druhou stranu je zdravá, nemá žádné potíže a skvělou postavu, ale věk nezmění a rizika z toho plynoucí taky ne. Nevím, jsem z toho na rozpacích, přijde mi to sobecké, riskantní, a tak trochu ztřeštěné, jak kdyby jí bylo 16. Promluvím s oběma a uvidíme. Tátovi to snad radši ani říkat nebudu. On prý tenkrát druhé dítě chtěl a máma ne, tak by ho to možná mohlo překvapit nebo i mrzet,” zakončuje Marcela.

Zdroj: respondentka Marcela

Čtěte také:

Reklama