Podle četných zahraničních a našich zdrojů jsem zpracovala pár zajímavostí o krevních skupinách.
Vědci objevili, že krevní skupiny do jisté míry ovlivňují náš životní styl, nemoci a dokonce i povahu.
Poslední výzkumy ukázaly, že krevní skupiny mají vliv i na to, jaké potraviny nám prospívají, které nás uzdraví a po kterých nebudeme tloustnout. Existuje na toto téma rozsáhlá literatura i kuchařky.
Kdo se o to bude zajímat, najde je v internetových knihkupectvích a nebo v nejbližší knihovně.

Jaké krevní skupiny existují?
Podle ABO systému – 0, A, B, AB.

Kdo objevil krevní skupiny?
Český lékař a profesor Karlovy university Jan Janský. Svůj objev zveřejnil v roce 1907. Zjistil, že krevní séra některých lidí shlukují červené krvinky jiných lidí v určitém zákonitém pořádku.

Jak se vlastně rozlišují krevní skupiny?
Každá krevní skupina má určité krvinky, ty nosí na svém povrchu jakési malé anténky z molekul cukru. Liší se chemicky, velikostí a formou. Podle tohoto chemického otisku vytváří krev protilátky, které ničí tělu cizí buňky. To vysvětluje, proč člověk, např. A, nemůže dostat transfuzí krev B. Jedinou výjimkou je skupina 0, tu si hýčká každá transfúzní stanice, ta může zachránit život všem.

Co o nás říkají krevní skupiny?
0 – typ vítěz
Molekuly cukru (základ antigenů) sedí na povrchu.
Člověk z této skupiny chce dosáhnout stále více – příklad Michael Schumacher – má bojovné srdce. Je to masožravec, těžko snáší mléko, má silný imunitní systém, stres odbourává nejlépe pohybem. Ženy jsou aktivní při sexu, muži se chtějí brzy oženit a bývají dobrými otci rodiny.

Nebezpečí
Bývají náchylní k původcům cholery, moru a bakterií – helicobacter – která je příčinou vředové choroby dvanácterníku a žaludku.

A – typ introvert
Špičaté molekuly cukru na povrchu – v populaci ji má 44 %
Tito lidé jsou v lásce nesmělí, ale romantičtí a vášniví. V práci perfekcionisté a velmi svědomití. Aby zbytečně netloustli a zůstali výkonní, zkuste hádat, co by neměli jíst.

Nebezpečí
Náchylnost k ateroskleróze, cukrovce a neštovicím.

B – typ individualista
Kulaté molekuly cukru – má ji asi 12 % populace
Tito lidé jsou pravdomluvní, příjemní a velice kreativní. Nejsou však přesní a dochvilní. Mají silný imunitní systém, dobré trávení, rádi hodně jedí. Sex pro ně není důležitý, svým partnerům jsou věrní.

Nebezpečí
Náchylnost k salmonele a tyfu

AB – typ ctižádostivý
Na povrchu molekul jsou dva různé antigeny – má ji pouze 5 % obyvatel. Vyskytuje se poměrně zřídka.
Lidé s touto skupinou mají silný imunitní systém, dobrou paměť a bystrý rozum. Jsou citově založení, ale mohou být posedlí sexem (John F. Kennedy, M. Monroe). Jsou nezištní, obětaví v přátelství i lásce. Jsou ctižádostiví a jen zřídka mají zdravotní obtíže.    

Reklama