Naše redakční kamarádka Radka byla v srpnu na naše doporučení na dovolené na Gran Canaria. Přiletěla nadšená, tak jsme ji trochu vyzpovídali, jak se jí tam líbilo. Protože vás pravidelně  informujeme o dovolené na Kanárských ostrovech, víme, že čerstvý prožitek z dovolené je nejlepší.

Gran Canaria

Radka: Rozhodovala jsem se, zda mám jet na nějaký řecký ostrov nebo na Gran Canaria. Rozhodla jsem se Gran Canaria a nelituji! Jeli jsme jen na týden, bohužel na delší dobu jsem neměla dovolenou. Bydleli jsme v jednom z hotelů poblíž pláže Playa del Ingles, která je nádherná.

Gran canaria

Co bylo moje NEJ z této dovolené? Určitě počasí a krásné moře. Bála jsem se, že tady bude velké vedro, jako v Řecku, protože pak jsem vždycky úplně vyřízená. Naopak, na Gran Canarii bylo kolem 30, což je hezké a snesitelné teplo, které je na koupání, ale i na procházky a na výlety. Navíc u pobřeží stále trochu pofukovalo, takže to bylo velmi příjemné.

Gran canaria

Další věcí, ze které jsem byla nadšená byly pláže!

Gran canaria

Miluju místa, kde jsem sama nebo kde je málo lidí. Když jsem si vzala s přítelem ručník a tašku a šli jsme po Playa Del Inglés směrem k majáku, který je úplně na jihu ostrova, šli jsme tak asi 1.5km, nebyla tady žádná lehátka, skoro nikdo se tady nekoupal. Jen kolem nás chodili lidé, co se procházeli k majáku. Krásmné místo, jen moře písek a úchvatné duny, které se táhnou až k majáku. Dunami jsme se šli večer projít. Když už není takové horko, písek vychladne, slunce zapadá a pláže se úplně vylidní… je to krása. Takové místo jsem ještě na svých předchozích dovolených nepotkala. Opravdu krásné. Mám ráda romantická místa a tohle k nim bezesporu patří. Byla jsem tu tři večery, nemohla jsem se té atmosféry nabažit. Úplně mě to nabilo. Udělala jsem si pár hezkých fotek, které mám na ploše počítače a jsem ve vzpomínce pořád tam.

Gran canaria

Určitě pěkné jsou i místní hospůdky a restaurace. U pobřeží si můžete dát mořské ryby a krevety, nejvíce mi chutnaly v česnekovomáslové omáčce. Doporučuji vzít si na pár dní auto a projet si ostrov. Sever ostrova je nádherný, malý přístav Agaete má své neodolatelné kouzlo.

Pokud hledáte nevšední a zajímavou destinaci, opuštěné pláže, vůni větru a dálek, pak si vyberte Gran Canaria. Jsem ráda, že jsem jela na tento ostrov, myslím, že se sem ještě vrátím nebo vyzkouším jiný z Kanárských ostrovů, který bude stejně krásný a zase trochu jiný.

Gran canaria

Děkujeme Radce za jají upřímné vyznání a doporučení zajímavých míst na Gran Canaria.

Canaria

Další inspiraci – tipy na jednotlivé ostrovy a zajímavá místa, naše zkušenosti a doporučení, příběhy našich čtenářek, které Kanárské ostrovy navštívily, najdete na vší rubrice Kanárské ostrovy.

Gran canaria

Na Gran Canarii, na Fuerteventuru a další Kanárské ostrovy se můžete vydat s naším největším touroperátorem pro tuto oblast - cestovní kanceláří Canaria Travel - více informací najdete na adrese www.canariatravel.cz nebo přímo v kanceláři Canaria Travel v Praze 1, Jungmannova 7, případně na telefonu: +420/221969224 nebo mobilní operátor 602313049

Reklama