„Začala jsem chodit na vysokou poměrně pozdě, a to konkrétně v době, kdy už měli všichni z gymplu bakaláře. Před tím jsem totiž pracovala a přišlo mi, že je vysoká škola zbytečná. Jenže po třech letech jsem si uvědomila, že by se mi mohlo vzdělání do budoucna hodit, a také to, že bych měla využít doby, kdy mi ho bude ještě platit stát. Šla jsem na sociální antropologii, protože mě tohle téma zajímalo už na gymplu. Nejsem typ, který by si dělal stále nové přátelé, ale na přednáškách jsem se začala bavit se sympatickou Petrou.
5f240318e29ccobrazek.png
Ilustrační foto. Zdroj: Shutterstock

Naše přátelství se brzy stalo poměrně pevným poutem. Měla jsem velký byt po rodičích, kde jsem bydlela v tu dobu sama, a tak u mě Petra často přespávala. Část našetřených peněz jsem investovala do kabrioletu, který neztrácel na hodnotě a Petra mi často říkala, jak mi závidí. Ona byla o tři roky mladší, nikdy pořádně nepracovala a chodila jen na občasné brigády do kavárny. Když zrovna neměla peníze, kupovala jsem jí jídlo a večer drinky. Když se mi chtělo jít do kina, tak jsem ji také ráda pozvala.

Petra měla ve škole ještě jednu kamarádku a společně jsme občas někam zašly. Vždycky mi ale připadalo, že mě nemá ráda. Byla uštěpačná a stále narážela na témata, která mi byla nepříjemná a myslela jsem si, že o nich ví jen Petra. Ta se potom vymlouvala, že možná něco řekla, ale že si to spíš Romana domýšlí a asi zrovna nemá náladu. Myslela jsem si tedy o Romaně svoje a snažila se s ní nevyhledávat kontakt.

Často jsem s Petrou mluvila o tom, že mám komplikovaný vztah s bývalým přítelem, na kterém mi v té době ještě pořád záleželo. Umíte si asi představit, jaké to bylo překvapení, když mi přiznala, že ho někde potkala a je do něj zamilovaná. On mi odpřisáhl, že by s ní nikdy nic neměl, ale po několika měsících jsem se dozvěděla, že spolu mnohokrát spali.

Rozhodla jsem se, že se s Petrou přestanu bavit, protože mi její zastírání skutečnosti nepřišlo fér. Později jsem potkala v nákupním centru Romanu, která mě sama zastavila. Vyprávěla mi, jak na mě celé tři roky Petra nenechala nit suchou, říkala, že se nechám živit rodiči, že jsem hloupá a ošklivá. Romanu už nebavilo mít kamarádku, která nedělá nic jiného, než pořád dokola opakuje to samé a prý jí přišlo divné, proč mě tak strašně ze srdce nenávidí. Byla jsem jako opařená a dodnes nechápu, jak jsem si mohla hřát na prsou takového hada.“

Čtěte také:

Reklama