Tak jako k létu patří slunce a blankytná obloha, tak k němu neodmyslitelně patří i určité kosmetické přípravky. Mně se do rukou dostaly čtyři výrobky, které by měly být neodmyslitelnou součástí kosmetické výbavy každé ženy, zvláště pak v horkých letních dnech.

První věc, která alespoň pro mě je samozřejmostí, je micelární voda. Po dni, kdy má pleť „trpí“ pod vrstvou líčení a je vystavená nepříznivým okolním vlivům, si zaslouží vždy večer a ráno potřebnou péči a dokonalé vyčištění. Sice již nějaký ten pátek používám jednu značku odličovačů, která mi vyhovuje, ale řekla jsem si, že je čas vyzkoušet něco nového. Proto jsem se rozhodla vyzkoušet odličovací a čisticí micelární vodu od značky Avène.

sd

Obrovskou výhodou je, že má vysoký obsah termální vody se zklidňujícími a protizánětlivými účinky, tudíž je vhodná i pro přecitlivělou pleť a je dobře snášena. To musím potvrdit, jelikož jsem vyzkoušela spoustu obdobných výrobků, a docela vysoké procento z nich mě pálilo v očích, nebo jsem měla pocit, že má kůže jakoby šponovala, což u Avène nemám. Navíc lehké složení obohacené o hydratační a zjemňující aktivní látky dodává mé pokožce potřebnou hydrataci, která je pro pleť velmi důležitá, zvláště v horkých letních měsících.

df

Neodmyslitelnou součástí mé kosmetické taštičky, kterou vždy nosím vždy s sebou, jsou různé jelení loje nebo balzámy, těch mám opravdu kvanta! Vždy když jsou mé rty vystaveny přímému sluníčku, mají tendenci praskat a nehezky se loupat, což nesnáším, protože na mých rtech si zakládám. Do ruky se mi teď dostala novinka od Mary Kay, a tou je trojvrstvý balzám. Použila jsem ho zatím jen párkrát, ale jsem s ním velmi spokojená. Na rtech je velmi příjemný, nelepí rty k sobě, jako to dělají jiné výrobky, a především dodává mým rtíkům i jemnou barvu, navíc chutná po sladkém ovoci, což jistě ocení i ten, kdo mě bude líbat. :) Rozhodně balzám Mary Kay At Play doporučuji všem, které touží po smyslných rtech stejně jako já.

df

Léto nade vše miluju, ale co mě vážně rozčiluje a vadí, je zápach potu, linoucí se především v městské hromadné dopravě. Přiznám se, že jsem trošku blázen a stříkám se antiperspirantem klidně i pětkrát denně, snažím se nepříjemnému zápachu předejít. Osobně mi nejvíce vyhovují antiperspiranty ve spreji, ale dostala jsem nedávno na vyzkoušení tuhý a kuličkový deodorant Rexona, tak proč to nezkusit, že?
Na jedno podpaží jsem vyzkoušela tuhý a na druhé kuličkový deodorant, a byla jsem zvědavá, který vyhraje. Po celém dni, kdy teploty atakovaly třicítku, to byl křest ohněm, ale oba byly skvělé, absolutně nepropustily žádný zápach a byly i velmi příjemné. Ocenila jsem i příjemnou vůni obou výrobků. Jen malinké mínus získal tuhý deodorant, jelikož zanechával na oblečení nehezký bílý flek, který ale po očištění vodou šel rychle pryč.

dgs

V neposlední řadě si zakládám i na intimní hygieně, jako každá žena, proto vedle klasických mýdel nebo sprchových gelů mám u vany i gel na intimní partie. Člověk by řekl, že všechny jsou na stejné bázi, ale je to omyl. Vždy jsme si myslela, že intimní gel by měl být bez parfemace, aby naší ženskou část těla nedráždily, jenže… Nedávno mi došel můj oblíbený a zrovna ho neměli, tak jsem si koupila jiný, který po aplikaci tak neskutečně pálil, že jsem měla pocit, jako bych měla kalhotky vystlané minimálně kilogramem mentolu, a toho pocitu jsem se nemohla zbavit. Když jsem tedy dostala IntimGel od Canestenu, byla jsem trošku opatrnější při jeho zkoušení. Velkou výhodou je, že zklidňující intimní gel neobsahuje konzervanty, je bez barviv a mýdla, proto je opravdu šetrný a nemáte nepříjemný pocit po jeho použití. Pokud vás trápí vaginální potíže, které jsou nejčastější právě v horkých letních dnech, které trávíme u vody, rozhodně si pořiďte tento intimní gel. Napomáhá totiž úlevě od svědění intimních partií při vaginální mykóze až na 12 hodin.

„Ženy přikládají větší důležitost své kráse než své inteligenci, poněvadž muži bývají mnohdy hloupí, ale zřídka kdy slepí.“
Henry De Montherlant

Na jaké přípravky v létě nedáte dopustit vy?

Čtěte také:

Reklama