Další příspěvek dorazil od čtenářky, která si přála zůstat v anonymitě. Její přání plním a přeji dost síly k tomu, aby se jednou třeba vše spravilo a rodinné vztahy se narovnaly...

Když se rozhádají rodiče a děti, má to nechtěný vliv i na vnoučata. Více už v anonymním příspěvku jedné moc smutné čtenářky...


Milá redakce, téma velmi zajímavé, pro někoho možná bezpředmětné, protože všechno funguje, tak jak má, pro mne samotnou velmi bolestivé.
S mými rodiči jsem se už pár let neviděla, takže mé děti babičku a dědečka znají pouze z vyprávění a fotografií. Občas se jedno dítko zeptá, zda moje babička už zemřela. „Ano, moje babička zemřela, ale moje maminka, tvoje babička ne.“
Jak k tomu došlo?
Nevím, kde se stala chyba, sešlo se toho nějak moc a moje maminka odmítala jakékoli řešení. Snažili jsme se to s ní všechno vyřešit, ale ne, já nic, to vy jste museli... Cítila jsem velikou křivdu, ale mnohem větší bolest. Tak jsme se sbalili a odjeli domů, od té doby jsme se neviděli. Oni neznají naše děti a naše děti jsou velmi ochuzené o babičku a dědečka, o prázdniny u babičky a dědečka. Je mi z toho veliké smutno, zvláště pokud si vzpomenu na své lesní dobrodružství s dědečkem na houbách či borůvkách, na sbírání bylinek s babičkou, na její nepřekonatelné kynuté borůvkové knedlíky...
Myslím, že prarodiče mají velmi důležitou úlohu i při výchově svých vnoučat.
Moji rodiče mi moc chybí a smutno je mi veliké, ale jsou prostě věci, které změnit nejdou.
Uf, to je těžké téma při pátku, až slzičkové.
Věřím, že většina čtenářek je na tom mnohem lépe než já. Velmi často si se svoji mamikou povídám, jen tak v duchu, ale vím, že mě neslyší, že má svůj život, své děti a svá vnoučata. Našla jsem si tu na ž-ince dvě „maminky“, se kterými si mohu povídat doopravdy, které mne mají rády a opravdu mi pomáhají, ať radou nebo
jiným způsobem a jsem za ně vděčná.

Anonym

Pozn. red.: Text neprošel jazykovou korekturou.

Téma dne 15. června 2012: Prarodiče a vnoučata

  • Jaký mají vztah vaše děti s vašimi rodiči?
  • Daří se vám tento vztah nějak korigovat?
  • A pokud ještě nemáte děti, napište mi, jaký máte, nebo jaký jste měla vztah se svými prarodiči?

Příspěvky zasílejte formou příběhů do redakční e-mailové schránky (viz níže). Jejich délka ať je rovna nebo delší tomuto odstavci, budete tak mít větší šanci na uveřejnění a tedy i větší šanci k získání dárku, který pošlu jedné z přispěvatelek. Tentokrát to bude sladký balíček, ve kterém najdete výrobky Orion a Haribo. Uzávěrka zasílání příspěvků je 15.6.2012 v 15.00 hodin.

sladkosti

Reklama