Tak by nazvala svůj příspěvek na dnešní téma naše čtenářka s nickem Samečka. Až si přečtete chronologickou rekapitulaci usínání jejích dětí, možná vám bude titulek jasný

Milé ženy na Ž-I, posílám, s dovolením příspěveček. Možná by se hodil i k jinému tématu. Třeba s názvem Katastrofy, Zoufalství nebo Jak jsem přežila...

Moje děti a spaní? V porodnici nám tlačili do hlavy, abychom svědomitě kojily, že budou naši potomci zdravější. Já teda kojila obě své děti. A takhle jsem dopadla:

Od narození do 1 roku - kojím přes den každé čtyři hodiny, ovšem večer co hodinu - dítě vyspané, čilé, vzhůru. Pokusy s dudlíkem končily pozvracením mě, manžela, stěny a postýlky. Sunarem jsem nakonec zadělávala buchty.
1-2 roky - občas nakojit, jinak dítě opět čilé, nespící, oči jako tenisáky. Pokusy s tichým zpíváním ukolébavek - dítě spalo, pokud slyšelo zpěv, když tento ustal, dítě bylo opět vyspané. Rádio poznaly a odmítaly.
2-3 roky - mateřské mléko došlo. Dítě v noci vysílá povely typu : „Mami, kakao, tati, čaj, moc teplá peřinka, otočit, čurat, medvídka, ještě jednoho medvídka.“ Vzpomínka na to, kterak jsem chtěla být starší klidně o deset let, jen abych se konečně vyspala je dodnes velmi živá.
3-5 let - čteme pohádky, do ochraptění. Když zkusím číst tlumeným hlasem, dítě se vymrští a přikazuje sladkým hlasem : „Mami, napodobuj hlasy, to není žádná pohádka, čarodějnice nemluví stejně jak princezna!!!“
6-10 let - „Zhasněte ty lampičky nebo vám ty knížky vyházím z oken!“ Do jedenácti v noci se několikrát plížím chodbou a vyhrožuju odpojením elektřiny.
10 - 15 let - „Vypněte ty počítače nebo vám je vyházím z oken!“ Do půlnoci vyhrožuju vyrváním káblů ze zdi a zkouším své svaly, jestli ty nespavce dokážu nacpat do baby-boxů...

A pak se to zlomilo. Za tu dobu byli asi nevyspalí nebo co. Usínali v křesle, na válendě, v autobuse, ve vyučovacích hodinách, u televize, u hrnků s kávou. Kdykoli a kdekoli. A sami! Jaká to slast, jaký to klid!

Nechci být nevděčná, ale někdy už mě začíná rozčilovat, že usnou před tím, než umyjí nádobí, než pověsí prádlo z pračky, než uklidí binec v kuchyni, holomci. No, dost už řečí.

Za chvíli je půlnoc a já jdu spát. Tak dobrou! Jen si ještě skočím naleštit svatozář...

Vaše Samečka

Milá Samečko, díky za moooooc vtipný příspěvek

Text nebyl redakčně upraven

S čím usíná vaše dítě, milé ženy-in?

  • Má také nějaké „usínací“ rituály? Nebo oblíbenou hračku bez níž neusne?
  • Usíná snadno, nebo ho musíte uspávat?
  • Jak své dítě uspáváte? Čtete mu před spaním pohádky, vyprávíte, zpíváte?
  • Máte nějaký zaručený recept, který vždycky funguje?
  • Máte nějakou zajímavou či kuriózní příhodu?
  • Pošlete nám fotku svého spícího děťátka s jeho oblíbenou hračkou?
  • Vzpomínáte na doby, kdy jste byla ještě malá a měla nějakého usínacího“ňufínka“?

Na vaše příspěvky se moc těším na adrese: redakce@zena-in.cz

A na co se můžete těšit vy?

b

Reklama