Vši byly za mého dětství postrachem škol. Hlavně holčičky se bály o své dlouhé vlasy. Ostříhání na krátko bylo vedle drastických metod odstraňování nechtěných „vetřelců“ nejčastějším řešením. Je to nutné i dnes, nebo existuje účinný prostředek?

Přiznám se, že jsem o výskytu vší už dlouho neslyšela, a možná jsem měla naivní představu, že je tento nešvar (snad) nadobro vymýcen. Proto jsem se ani nebála poslat dceru na tábor, neboť jsem si vůbec nepřipouštěla, že by si kromě hezkých zážitků mohla přivést domů i tato ne zrovna roztomilá zvířátka.

Moje jedenáctiletá dcera se na „koňský“ tábor strašně těšila. Dovezla jsem ji na místo osobně, abych se přesvědčila na vlastní oči, v jakých podmínkách budou děvčata bydlet. Byla jsem ráda, že jde o malý kolektiv deseti přibližně stejně starých dětí, které se ubytovaly přímo na statku. V podkroví stodoly byly vybudovány malé pokojíky, které jsme si mohly prohlédnout. Vše působilo prostě, ale čistě, nikde ani náznak nepořádku a špíny. Děvčata budou bydlet po třech na pokoji ve vlastních spacácích. Měly si přivézt i vlastní povlečené polštáře, což mi přišlo z hygienického hlediska přijatelné.

S klidem jsem odjela domů a nechala natěšenou dceru svému osudu.

Psala mi nadšené smsky, jak se všechny skamarádily a jak je všechno fajn. Večer se vzájemně češou, vymýšlejí různé „módní“ kreace, a pak třeba „blbnou“ a hrají polštářové války.

n

Tenkrát mě vůbec nenapadlo, že právě jejich nevinné hry roznesly vši po celém táboře. Jedna holčička si je pravděpodobně přivezla už z domova a půjčováním hřebenů, sponek a ozdůbek do vlasů si je děvčata předávala mezi sebou.

Teď nevím, co mám dělat, a před očima se mi vybavují moje zážitky z dětství. Má dcera má krásné dlouhé vlasy, z nich půjdou ty potvůrky hodně těžko odstranit. Mám jí vlasy ostříhat na krátko, a ranit tak její dětskou dušičku, nebo existuje nějaká účinná pomoc?

Obrátila jsem se na magistru v lékárně, a ta mi poradila skvělý a velmi účinný přípravek, který opravdu funguje. A tak jej ráda předávám dál všem zoufalým maminkám, jejichž děti si domů přinesly vši nebo hnidy.

Není třeba stříhat vlasy, nebo podstupovat drsné metody podle „babských“ receptů, naštěstí existuje šetrné, ale účinné řešení, běžně dostupné v lékárnách. Tím řešením je Barny´s Effective

n

Barny´s Effective je efektivní, šetrný a je k dostání za velmi příznivou cenu.

Součástí balení je i hřeben „všiváček“ s dlouhými zuby.

Více informací najdete na stránkách www.barnys.cz.

 

 

Reklama