young

Připadá vám normální, aby osmnáctiletá dívka chodila se čtyřicátníkem? Mně teda ne, ale kamarádka mojí dcery se do takového právě teď zamilovala.

Dcera má kamarádku Silvu. Je to hezká a chytrá holka, studuje gymnázium a intenzivně se učí tři jazyky. Před měsícem jí bylo osmnáct let. Pochází však z poněkud kontroverzní rodiny. Má dva sourozence, každý má svého vlastního tatínka a její matka má co rok jiného přítele. Většinou se matčina vztahová dramata řeší veřejně, ona Silvě svěřuje veškeré, i sexuální podrobnosti a žádá ji plačíc o radu. O své děti se jako matka moc nestará, jsou sice už velké, ale mnoho dní v týdnu žijí doma samy, protože matka tráví čas zrovna s nějakým přítelem, do kterého se bláznivě a nezvladatelně zamilovala.

Na její obhajobu musím říct, že všechny tři děti jsou chytré a ke škole zodpovědné. I když nemají doma moc hezké zázemí, úspěšně studují a maminka s nimi v této oblasti žádné starosti nemá.

A tahle Silva se asi před půl rokem také strašně zamilovala. Bláznivě a nezvladatelně, stejně jako její matka. Jejím vyvoleným se ale stal čtyřicetiletý kuchař z restaurace, kam chodí o víkendech na brigádu, aby si vydělala nějaké kapesné. Muž je rozvedený se dvěma dětmi a Silva, která vlastně neměla pořádný domov, se k němu dokonce nastěhovala.

Proč to ta Silva dělá? To ji přitahuje muž ve věku jejího otce? A co to je za chlapa, že něco takového připustí? A jak to, že to dovolí její matka? Pak mi dcera ten příběh dopověděla:

Silvina matka otěhotněla! Otcem dalšího jejího dítěte je pětadvacetiletý masér z fitka a v bytě už není moc místa pro další přírůstek. Silva zkoušela bydlet u svého otce, movitého taxikáře s luxusní vilou a parkem mercedesů, ale moc to neklapalo, a tak to začala střídat. Pár dnů u přítele, zbytek u některého z rodičů. Stálé stěhování věcí a učebnic ji však dost zmáhalo, a tak se nakonec zabydlela u svého kuchaře.  A rodiče jsou zřejmě rádi, že mají o zodpovědnost míň. Dcera je dospělá, tak co!

Co byste dělaly, kdyby se vaše pubertální dcera zamilovala do tak starého muže? Myslíte si, že Silva podvědomě hledá otce?

Reklama