Lída patří do té skupiny žen, které manžel opustil, odešel za mladší a nechal ji i se dvěma malými dětmi osudu. Bylo to těžké, ale zvládla to a po pár letech našla, jak sama říká, toho pravého. Jenže momentálně musí řešit tento problém: její dcera miluje svého nevlastního bratra a Lída neví, co s tím dělat.

sourozenci

Vychovala dvě dcery úplně sama a je na to právem hrdá. Ač se po složitém a dlouhém rozvodu zařekla, že chlapa nechce ani vidět, stejně si později našla novou životní lásku. S tímto mužem a jeho nyní 18letým synem tvoří harmonickou rodinku už pár let.
Jenže momentálně řeší problém, kdy se její starší dcera, které je patnáct, zamilovala do svého nevlastního bratra. „S mým partnerem jsme spolu už několik let a poslední asi rok a půl spolu i žijeme. Tedy i se všemi našimi dětmi. Asi jako každá rozvedená žena s dvěma dcerami v pubertě jsem se bála, jak sestěhování dopadne, ale vše proběhlo celkem hladce. Holky si mého nového partnera oblíbily stejně jako svého staršího nevlastního bratra. Jenže ta starší si ho oblíbila poněkud více, což mě znervózňuje a deptá.“

Děti musejí snášet hloupostí dospělých, dokud nejsou dost veliké, aby je opakovaly.
Jean Anouilh

„Nikdy by mě to ani nenapadlo, že by se mé nejstarší mohl její nevlastní bratr líbit. To, že byli párkrát v kině, na vodě nebo na výletě s bandou jsem brala naopak jako velmi hezké, líbílo se mi, že spolu umí vycházet.“ Jenže Lídina mladší dcera jí prozradila, že viděla ty dva, jak se líbají před domem.
„Nejdřív jsem myslela, že na mě jde mrtvice, přišlo mi to absurdní! Zavolala jsem si Terezu a hned jsem na ni uhodila. Nejdřív zapírala, že si asi její mladší sestra spletla kluky, ale pak přiznala barvu. Prý s Davidem už nějaký pátek randí a nejspíš ho opravdu miluje...“ Lída celou situaci začala řešit se svým druhem, ale ten to zdaleka tak neprožíval, naopak mu to přišlo vtipné, což Lídu ještě více vytáčelo, protože jí to přijde nechutné.

„Ano, nejsou v pravém slova smyslu sourozenci, ale momentálně fungujeme jako rodina a mělo by to tak být. Jak se asi budou tvářit lidi, když jim tohle prozradíme, nebo je spolu uvidí? Naštěstí doma nic, co by nasvědčovalo jejich intimnímu vztahu, nedělají, ale co když doma nejsme? Co když spolu budou chtít spát?“ Lída je každý den čím dál víc na nervy a přemýšlí, co bude dělat dál. Dokonce ji i napadlo milovaného partnera opustit, ale… Snažila se své dceři zamilovanost vymluvit, prosila ji, brečela, ale ta si postavila hlavu a se svým „bratrem“ randí dál...

Čtěte také:

Reklama