Stala se mi velmi nepříjemná věc. Mám čtrnáctiletou dceru, naše vztahy jsou v poslední době poměrně napnuté. Holka je v pubertě, drzá, protivná, s ničím nepomůže, a když už ji donutím, tak tomu vždy předchází hádka.

A teď se stalo něco, co náš vztah ještě zhoršilo. V neděli jsem jí řekla, že má vyluxovat, odsekla mi, což se dalo čekat, nicméně jsem trvala na svém.

Když se ani po dvou hodinách nic nedělo, šla jsem za ní do jejího pokoje, abych jí připomněla, co má udělat, a nejradši bych si nafackovala.

Přistihla jsem ji totiž, jak masturbuje! Byla jsem z toho v šoku, chvíli jsem zírala, ona si mě nejdřív vůbec nevšimla, až za chvilku, a začala hned hystericky ječet, ať vypadnu. Rozbrečela se, no bylo jí asi hodně trapně. To mě teda taky. Řekla jsem „promiň“ a odešla, vyluxovala jsem nakonec sama.

Jenže to mezi námi nějak zůstalo. Holka po mně vrhá vražedné pohledy a snaží se mi vyhýbat. Je mi jí líto a ráda bych jí nějak vysvětlila, že jsme ženy, že se přede mnou nemusí stydět, ale nevím, jak do toho. Ani nevím, jestli by to vůbec bylo vhodné, se k tomu vracet, jestli by nebylo lepší nechat to být a doufat, že na to časem zapomene, že to nějak odezní.

Opravdu mě to moc mrzí, protože už takhle jsou naše vztahy napjaté a tímhle se to ještě zhoršilo. Manžel to taky už pozoruje a ptal se mě, co se stalo. Nic jsem mu neřekla, myslím, že o tomhle nemusí vědět.

Ale s dcerou bych to ráda nějak urovnala, a vůbec nevím, jak do toho. Ona mi to taky svým chováním zrovna neusnadňuje.

Řešili jste někdy něco podobného? Jak se člověk může k takovéhle situaci co nejlépe postavit? Děkuji za všechny vaše názory.