Další dnešní příspěvek je od čtenářky s nickem Simič. Napsala nám, že „čarodky“ neslaví a že její babička se zajímala o „bílou magii.“ Hezké počtení a my děkujeme za příspěvek! Krásný den!


 

Dneska je 30.dubna a jsou čarodějnice.V dnešní době se to slaví,všude je plno akcí,veselí,rej kostýmů a masek,zapalují se velké ohně.Ještě že nežijeme ve středověku,protože tenkrát jste se mohly stát čarodějnicí a být upálena velice lehce.

Třeba moje babička.I když provozovala tzv.bílou magii,což je vlastně bylinkaření a přírodní léčitelství,klidně mohla skončit na hranici.Nedávno jsem četla knihu Kladivo na čarodějnice,v níž strach a hloupost dohnaly k mučení a k upálení na hranici stovky nevinných obětí.Vůbec si nedokážu představit,že by mě někdo nařkl z čarodějnictví a já se nijak nemohla bránit.

Dneska,bohužel,se nepohodlní lidé také kolikrát odsuzují.Sice nejsou nařčeni z čarodějnictví,ale z něčeho jiného.Nejsou jim sice nasazeny palečnice,španělské boty,nejsou nataženi na skřipec,či páleni rozžhaveným železem,ale jsou mučeni psychicky a je jim vyhrožováno,třeba likvidací rodiny.tak si myslím,že ti neblaze proslulí a zarputilí inkvizitoři jsou mezi námi stále a nedej bože,abychom se jim dostali do hledáčku zájmu....

A proto „čarodějnice“ nijak zvlášť neprožívám a neslavím.Myslím si,že spousta z nich byly jen nevinné oběti zájmu jiných zloduchů,kteří by sami zasloužili usmažit ve velkém ohni.

samozřejmě si nenechte zkazit dnešní den.ale myslím si,že zítra je co slavit.Je květen-první máj-lásky čas.

Simič

Pozn. red.: Text neprošel redakční korekturou

Reklama