Je to povídka, je to příběh? Nevíte stejně jako já, jestli se to stalo? To nevadí, možná vám bude běhat mráz po zádech jako mně.

Pistole
Nejhorší chvíle jsem zažila ve válce, ale o tom nechci psát, napíšu nějaké jiné dobrodružství.

 Tak jsem si to jednou zase vyjela na zahradu, bylo brzy ráno, to tam bývá nejlépe. Po vystoupení z autobusu jsem si to vykračovala do kopečka, hodně dlouhá a hlavně nudná cesta! Sem tam trošku pěkná předzahrádka, hezká kytka, ale jen sporadicky. No skončily domky, začíná ošklivá, šedivá zeď, dlouhá! Není na co koukat, konečně cestička zahýbá doprava, mezi zahrádky.

Opouštím silnici a říkám si: Tady už mi cesta uběhne jako nic! No ale ještě mě čekalo překvapení! Sotva zahnu doprava, asi 7, 8 výrostků, jeden starší míří pistolí přímo na mne! Lidi, já strnula, ztuhla a první, co mě napadlo, bylo: Vrátím se na cestu a půjdu dál po silnici! Je tam letiště, ale co já na letišti?

Výšek se bojím, držím se raději při zemi. No jestli mám umřít, půjdu a ukážu , že se nebojím a půjdu smrti hrdě vstříc (bála jsem se moc). Ve mně malá dušička, ale tvářila jsem se jako by nic. Nakonec moc peněz sebou na zahradu nenosím, budou zklamaní, jestli mě chcou oloupit, vlastně mi nemůžou nic udělat, jedině zastřelit. Jdu!

 Prošla jsem kolem nich a sotva si mě všimli, čekala jsem ránu do zad, ale nic! Jdu stále dopředu, nic se neděje. Nikdo za mnou neběží, nikdo nestřílí! Když ujdu asi 50 metrů, vidím na stromě růžový papírek, než jsem došla na zahradu, viděla jsem těch papírků asi 10, jeden byl i u nás na plotě a tu mi došlo: Skauti hrají nějakou hru a ta pistole byla startovací! Copak jsem to mohla poznat? V pistolích se nevyznám a navíc, já na ni ani moc nekoukala.

No vyděšená jsem byla docela dost, ale na zahradě už jsem si oddechla. U mých kytiček je mi nejlíp

kytka

Díky Marto za zajímavý příspěvek. Krásně se četl. To bylo dobrodružství...

Dnes je v redakci poněkud útlum, včera proběhla bujará oslava narozenin Věrušky a Klárky a redakce ještě spí. Ale vy určitě ne. Jistě vzpomínáte na to, jak jste odvážná, kde všude jste již byla, a chystáte se o tom napsat

redakce@zena-in.cz

A pro jednu z vás, jejíž příspěvek se mi bude nejvíc líbit, mám připraven dárek: Vichy Liftactiv Derm Source Denní krém pro normální a smíšenou pleť 50 ml v hodnotě 750 Kč. Abyste při vašich dobrodružstvích byly krásné...

Vichy

Reklama