Seznamte se s novou knihou, která vám vysvětlí tajemtsví stromů: Moudrost stromů. Tato ojedinělá výpravná publikace přibližuje fascinující svět stromů, ukazuje, jakou roli hrály v historii a jaký význam mají ve světové mytologii.

Moudrost

Fred Hageneder: Moudrost stromů - 2. vydání

Stromy a člověk patří k sobě odjakživa. Po staletí lidem poskytují útočiště, chrání je před horkem, zásobují jedlými plody a skýtají využití v potravinářství i v lékařství. Dávají jim dřevo, z něhož se vyrábějí nástroje, zbraně i hračky a staví domy, lodě i mosty. Poskytují palivo, které se stalo pohonem civilizace. A nejen to - stromy mají odedávna své místo v lidové tradici. Naši předkové uctívali přírodní síly, nabízeli jim dary a oživovali svět, jehož se sami cítili být neoddělitelnou součástí.  Tato ojedinělá výpravná publikace přibližuje fascinující svět stromů, ukazuje, jakou roli hrály v historii a jaký význam mají ve světové mytologii.

Živá moudrost stromů

  • Symbolika stromů, historický význam, odpovídající planety a božstva
  • Nejznámější mýty ze sumerské, hebrejské, starořecké, římské, keltské, starogermánské, slovanské či indiánské mytologie
  • Unikátní barevné fotografie jedinečných exemplářů z celého světa

Stromy jsou našimi nejmocnějšími spojenci!

Fred Hageneder je grafik, umělec, harfeník a autor knih o stromech. Je rovněž spoluzakladatelem spolku Friends of Trees.

Reklama