Díky zářivému úsměvu získejte vyšší sebevědomí!

 

Součástí vytváření názoru na druhého člověka je interpretace jeho neverbální komunikace, tj. sledování toho, co „říká“ svým tělem. Nejdůležitější neverbální informace získáváme právě sledováním pohybu a výrazu očí a úst druhé osoby. Zuby jsou tedy jednou z prvních věcí, které si všimneme.

 

Kvalita a vzhled chrupu svědčí o tom, kolik péče mu jeho majitel věnuje, což zase vypovídá o jeho schopnosti a zájmu pečovat sám o sebe. Zprávu o tom, že jsou zuby zdravé, posiluje zářivá bělost úsměvu. Dobrá péče o zuby tedy může být i jednou z cest, jak podpořit své sebevědomí a cítit se jistější v komunikaci s druhými.

 

Trocha teorie

Celkové zbarvení zubů je ovlivněno barvou vnitřní části – zuboviny - a zbarvením vnějšího povrchu – skloviny. Zubovinová vrstva je podstatně silnější a její barva prosvítá relativně průsvitnou slabou vrstvou skloviny. Tím se vysvětluje, proč nemá dokonale bílé zuby od přírody nikdo – přirozená barva zubů je totiž odstínem žluté. Navíc celkové zbarvení zubů kromě vrozených dispozic ovlivňuje mnoho vnějších faktorů.

 

Na vnitřním zbarvení zubů (zuboviny) se podílí řada faktorů – genetických, metabolických či chemických. Kromě stárnutí, které přirozeně způsobuje ztenčení skloviny a tím také výraznější prosvítání žluté zuboviny, může zbarvení vnitřní části zubu ovlivňovat užívání antibiotik s obsahem tetracyklinu, úraz, odumření zubu, kořenové výplně a další vlivy.

 

Nežádoucí zbarvení vnějšího povrchu zubů (skloviny) nejčastěji způsobují přírodní pigmenty, tedy častá konzumace potravin a nápojů s jejich vysokým obsahem (např. černý čaj, červené víno, káva, sojová omáčka, špenát, červená řepa, borůvky apod.). Významnou příčinou nežádoucího vnějšího zabarvení zubů je také kouření. Dalším faktorem ovlivňujícím vnější zbarvení zubů může být špatná hygiena ústní dutiny, kdy se tvoří plak. Ten kromě dalších závažných důsledků usnadňuje usazování pigmentů z potravin a nápojů. Dobře vyčištěný zub má hladký povrch a usazování pigmentů zabraňuje.

 

A jak ten zářivý úsměv získat?

V současnosti se používají dvě metody: chemická nebo abrazivní. Chemické bělení se provádí pod odborným dohledem stomatologa a je finančně nákladnější. Bělení zubů abrazivní cestou však můžete podstoupit i doma bez asistence odborníka. Navíc při běžném ranním a večerním rituálu! Na trhu jsou dvě novinky určené speciálně ke znovuzískání a udržení bílých a zdravých zubů – zubní kartáček a pasta Signal White System.

 

Stomatolog Martin Vambera k tomu dodává: „Dalo by se říci, že v případě osob, které mají svou vrozenou barvu (vnitřní zabarvení) zubů relativně světlou a nežádoucím zabarvením je postižen pouze povrch skloviny, je abrazivní bělení jednoznačně nejednodušší a nejvhodnější.“

 

Tip na nákup

Zubní pasta Signal White System má špičkové bělící účinky a velmi výrazně odstraňuje skvrny a nežádoucí zbarvení již po 2 týdnech používání. Důvodem je obsah látky White Activator™. Komplex kalcia a fluoridu zase posiluje sklovinu a chrání vaše zuby.

 

White Activator™ (aktivátor bělosti) je unikátní kombinace dvou přírodních složek – uhličitanu vápenatého a Perlitu. Perlit se běžně používá při profesionálním bělení. Studie ukazují, že tyto dvě složky nemají obrušující účinky a jejich kombinací se dosahuje nejlepších bělicích výsledků. Jedinečné složení doplňuje fluorid fosforečný, který posiluje zuby a udržuje je zdravé, snižuje výskyt zubních kazů a napomáhá přijímání kalcia zpět do skloviny.

 

Bělicí pastu doplňuje zubní kartáček, který má vylepšený systém štětin pro efektivnější mezizubní čištění a jedinečnou lamelu ve tvaru písmene S. Ta je navíc impregnována lešticím prostředkem – Perlitem (stejným, jaký je obsažený v pastě), jenž napomáhá odstraňování nežádoucího zabarvení zubů.

 Jak použít kartičku s odstínovou škálou?

Kartička, kterou najdete na zadní straně každého balení kartáčku Signal White System, je určena k tomu, aby Vám pomohla průběžně účinnost kartáčku a pasty. Jednoduše porovnejte barvu Vašich zubů předtím, než začnete používat Signal White System, a pak po dvou týdnech užívání.

Návod: při pohledu do zrcadla přidržte kartičku s barevnou škálou před Vašimi horními předními zuby a porovnejte barvu Vašich zubů se zobrazenými odstíny a určete, kterému je nejblíže. Již po dvou týdnech používání kartáčku a zubní pasty Signal White System zkuste kartičku znovu a přesvědčíte se o zlepšení.

 

Více informací najdete také na stránkách

http://www.signalweb.cz/produkty_whitesystem.php

Reklama