No řekněte, kolikrát se vám naskytne příležitost podívat se na módní přehlídku? Tentokrát ji máte v Průmyslovém paláci na pražském výstavišti, kde právě dnes začíná Podzimní veletrh Móda Praha. A věřte mi, tam pojede jedna přehlídka za druhou, a bude určitě co obdivovat, čím se inspirovat, ale také co zdrbnout a kritizovat.
Alespoň já to tak dělám. Ne všechno se mi líbí, pochopitelně, a vždycky na podobné akce beru kamarádku, abychom si navzájem vyměnily názory. „Hele, to je hrůza co? Vylezla bys v tom?" Nebo: Tohle bych teda brala se vším všudy, něco podobného si musím pořídit!"

Letošní zajímavostí bude expozice divadelních kostýmů kostýmní výtvarnice Lucie Loosové. Viděla jsem pár jejích inscenací a určitě stojí za to omrknout, jak to vypadá z blízka. Zvláště laici jsou mnohdy překvapeni, někdy až zaskočeni, z čeho se dělají třeba ozdoby a jak je takový kostým vlastně bizarně poskládaný. Někdy až ošklivý, protože jeho krása, barva, tvar a struktura vynikne pouze na dálku.

Myslím, že to stojí za vidění. A jestli vás divadlo nezajímá, najdete tam určitě spoustu stánků s prádlem, doplňky, bižuterií a dalšími nezbytnými serepetičkami.