Mezinárodní Filmový festival Karlovy Vary je teprve na svém začátku a do jeho dějiště se sjelo už pár významných světových hvězd. Amerického herce Mela Gibsona vystřídala další známá tvář, v neděli večer dorazil italský herec Franco Nero.

franco

Pozvání pořadatelů přijal modrooký herec už potřetí. Herec zavítal do Varů již v letech 1982 a 2000. Na festivalu letos reprezentuje snímek Naléhavé rytmy, ve kterém si zahrál v režii autorky scénáře, známé francouzské herečky Fanny Ardantové. Spolu s Nerem se v něm objeví například i Gérard Depardieu.

eca

Eva Zaoralová vítá Franca Nera ve Varech

Herec mnoha rolí, mnozí si ho možná pamatujete z komediálního spaghetti westernu Django nebo Vůně cibule, si zahrál i v českých filmech, například s Lucii Vondráčkovu ve snímku Post Coitum nebo ve velkofilmu Bathory. Oba snímky natočil Juraj Jakubisko s nímž se Franco Nero dlouhá léta přátelí.

nero1

Herec rozdal několik autogramů

Franco Nero dorazil na karlovarskou kolonádu zarostlý a trochu unaven, fanouškům ale ochotně rozdal několik autogramů a v doprovodu umělecké poradkyně Evy Zaoralové se odešel ubytovat do Grandhotelu Pupp. V těchto dnech ho čeká pestrý program a bujaré večírky. I když, možná dá dvaasedmsedátiletý herec přednost spíš klidným večerům a ochutnávce vyhlášených lázeňských oplatků... :)

nero2

A jaký snímek máte s Francem Nerem nejraději vy? Taky máte ráda ty jeho blankytně modré oči? :)

Reklama