Krepaté obarvené vlasy, výrazně růžové rty a modré oční stíny, tak tenhle look byl žádaný především v 80. letech. Jenže jak to tak bývá, nejen v módě, ale i v kosmetickém světě jsou trendy, které se vrací. Není se proto čemu divit, že modré stíny hlásí svůj velký comeback a jedná se o žhavou novinku letošního roku.

Vážně si neděláme legraci, modré stíny prostě opět frčí, ať se vám to líbí, nebo ne. Aktuální trend zní jasně, ta z vás, která letošní sezonu nebude mít na očích modrý stín, jako by nebyla!
Ač jsou modré stíny momentálně v kurzu, mají jedno malé mínus. Musíte to s touto barvičkou opravdu umět, protože asi nechcete vypadat, jako byste právě vyrážela na casting k pokračování velkofilmu Avatar, či působila jako po tvrdé ráně do vaší krásné tvářičky. Pojďme si tedy připomenout pár bodů, kterých byste se při líčení měla držet.

sd
Foto: Shourouk, Sephora

Prvním bodem je rozhodně výběr správného odstínu. Jelikož se jedná o velký boom, tak v obchodech můžete nalézt opravdu širokou škálu modrých odstínů, od těch blankytných až po temně modré, zde záleží na individuální odvaze a vkusu každé z vás. Klidně pro začátek vyzkoušejte jen tekutou oční linku, kterou můžete nanést po celé délce víčka, či jen u konce oka. Vyzkoušet můžete i klasickou konturku, a to i ve spodní části řas, pokud se vám její odstín nebude líbit, nebo vám bude připadat moc křiklavý, můžete rozetřít do ztracena a vytvořit tak jemné a decentní líčení. Nemusíte se bát používat několik odstínů modré pospolu, jedině tak získá váš pohled tu správnou hloubku. U výrazných barev vždy myslete na to, že méně je více! Především modré stíny NIKDY nemalujte až pod obočí!

saas
Jemné líčení, kdy nanesete pouze linku a lehký stín do dolní části řas, se hodí na běžné denní nošení.

sd
U večerního líčení klidně popusťte uzdu své fantazii....

Komu budou slušet?

Prý všem typům, ale my se překláníme k tomu, že ženy, které mají zelené oči a rezavé vlasy, by raději měly sáhnout po přírodních tónech, nebo pokud touží po troše extravagance, tak zvolit spíše zelenkavé odstíny, které budou mimochodem letos také in. Pokud patříte mezi tmavé typy s hnědýma očima a hnědými nebo černými vlasy, rozhodně si tento trend nenechte ujít, modré stíny vám budou moc slušet stejně jako těm, co mají modré oči.

Rada na závěr: K takto výraznému líčení již nepoužívejte barevnou rtěnku či lesk, především ne tu křiklavě růžovou jako kdysi. :) Raději rty přetřete hydratačním balzámem či bezbarvým leskem.

Čtěte také:

Reklama